Robert Konieczny, światowej sławy architekt był gościem honorowym festiwalu designu Yellow Weekend zorganizowanego z okazji drugich urodzin galerii wnętrz City Meble. To były trzy dni pełne niepowtarzalnych promocji, inspirujących wydarzeń, kreatywnych warsztatów i spotkań z architektami. 

Robert Konieczny, właściciel biura KWK Promes, to wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie architekt, zwycięzca konkursu World Architecture Festival za projekt Muzeum Narodowego – Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Projekt jego prywatnego domu „Arka Koniecznego” otrzymał tytuł Najlepszego Domu Świata w ogólnoświatowym konkursie Wallpaper Design 2017. Śląski architekt ma poczucie misji, chce budować obiekty kształtujące otaczający nas krajobraz, jednocześnie jednak odżegnuje się od współczesnego efekciarstwa. Jego wykład pod tytułem „Moving Architecure” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. 

- Fundamentem każdego dobrego projektu jest pomysł, przemyślana koncepcja, która sprawia, że z gotowego budynku czy produktu korzysta się użytkownikom lepiej niż z innych. Ważna jest funkcja, potrzeby użytkowników. O tych potrzebach trzeba myśleć niesztampowo, bo tylko wtedy może z tego wyjść projekt wyjątkowy – mówił Robert Konieczny. 

Podczas festiwalu Yellow Weekend nastąpiło rozstrzygnięcie trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu dla projektantów, organizowanego przez gdańską Galerię Wnętrz City Meble. Zadaniem tegorocznej edycji było zaprojektowanie inspirującego produktu z metalu. Nagrodą za pierwsze miejsce jest wyjazd na prestiżowe, międzynarodowe targi mebli i designu w Mediolanie – Salone del Mobile Milano 2019. Ponadto, zwycięski projekt zostanie wyprodukowany przez współorganizatora konkursu, firmę TRE i włączony do kolekcji marki. 

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji otrzymał projekt Anny Jurgielewicz pt. Gap Vase, który przedstawiał designerski wazon. Drugie miejsca zajęła Sylwia Siekirka, która zaprojektowała półki Shelves Origami, a wyróżnienie otrzymała Natalia Majchrzak za zaprojektowanie półek JEF. Drugiego dnia urodzinowego weekendu głównym wydarzeniem był wykład architekta Karola Droszcza, designera w Studiu Rygalik. Tematem spotkania był wpływ architektury na projektowanie produktu. 

Podczas urodzinowego weekendu odbyło się wiele ciekawych warsztatów, np. tworzenie lasu w szkle, prowadzone przez pracownię florystyczną Narcyz oraz warsztaty z renowacji krzeseł. Nastąpiło również otwarcie kilku nowych salonów, które wzbogaciły ofertę galerii. Już teraz możemy wybrać się do nowego showroomu BoConcept, wybrać grzejnik w salonie Kalmar, czy dobrać nowe rolety w centrum żaluzji i rolet Rolltex.