Piękne wnętrze przyjazne środowisku

To możliwe

Podłogi i drzwi są ważnymi elementami wykończenia wnętrza. Elementami, które pochłaniają dużo czasu i środków, ale także nadają wnętrzu niepowtarzalny wygląd, elegancję oraz mają zapewnić komfort użytkowania. I do tego mogą być za pan brat z ekologią.

Panele winylowe na dobre zagościły w polskich domach. Nic w tym dziwnego. Tego typu podłogi wyróżniają się dużą wytrzymałością na ścieranie, uderzenia, mają dobre właściwości akustyczne, są ciche i przyjemne w dotyku, a co najważniejsze dla ich użytkowników: są w 100 proc. wodoodporne. Jednak powstają one najczęściej przy użyciu szkodliwych plastyfikatorów i PCV. Trudno, aby były w pełni ekologiczne. Tym bardziej, że winyl jest zbyt niebezpieczny, aby wyrzucać go z innymi odpadami domowymi lub nawet budowlanymi.

W zgodzie ze środowiskiem

Na szczęście producenci idą z duchem czasu, np. bawarski Hamberger Flooring (marka HARO) oferuje panele DISANO, które są w pełni przyjazne środowisku. Posiadają one certyfikat Blue Angel (Niebieski Anioł). Jest on przyznawany od prawie pół wieku produktom, które m.in. oszczędzają naturalny surowiec, ograniczają hałas, eliminują nadmierne ilości odpadów i nadają się do ponownego użycia. DISANO są bezpieczne dla ludzi, w tym małych dzieci, dlatego cieszą się dużą popularnością w dobrych żłobkach i przedszkolach.

Lista zalet jest znacznie dłuższa. W przeciwieństwie do podłóg winylowych, które mogą odbarwiać się i pracować pod wpływem promieni słonecznych, te od HARO zachowują swój kształt i kolor przez cały okres użytkowania. Pamiętajmy też, że plastyfikatory w winylu z czasem stracą swoją skuteczność. Podłoga stanie się krucha. DISANO zawsze pozostaną miękkie i elastyczne za sprawą sztywnej płyty rdzeniowej i wyeliminowaniu PCV ze swojego składu.

Sprawdzą się w każdym wnętrzu

Podłogi DISANO można dopasować do każdego wnętrza domu: sypialni, pokoju dziecięcego, salonu, a także do takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka, a nawet stref SPA, gdzie gromadzi się więcej wody i wilgoci. DISANO są również odpowiednie dla alergików, ponieważ nie sprzyjają rozwojowi kurzu i roztoczy.

To nie wszystko. Niezwykle bogate wzornictwo, kolorystyka, faktura odwzorowująca drewno i kamień dają możliwość różnej aranżacji wnętrz.

Na uwagę zasługuje także wyjątkowa łatwość utrzymania w czystości. Podłogi te są zabezpieczone odpowiednimi apreturami, dlatego usunięcie śladów po markerze czy rozlanym lakierze nie stanowi najmniejszego problemu. – Możliwość przyklejenia DISANO do podłoża wyeliminowała całkowicie efekt stukania, wynikający z powstawania rezonansu w pustej przestrzeni między podłogą i podłożem - zachwala Grzegorz Leszczuk, członek zarządu gdańskiej spółki EURODOM, która jest wyłącznym importerem marki HARO.

EURODOM od ponad 30 lat jest bezpośrednim importerem oraz dystrybutorem renomowanych światowych producentów podłóg, dywanów i drzwi. - Trendy zmieniają się i mijają, a my niezmiennie trwamy, służąc wiedzą i doświadczeniem - podkreśla Grzegorz Leszczuk. - Nasi pracownicy są zespołem pasjonatów i doradców. Stoi za nimi wieloletnie doświadczenie. Wiemy, że są najlepsi w branży.

Drzwi – eleganckie i energooszczędne

Kto chciałby jeszcze poprawić bilans energetyczny domu i zrobić to w sposób przyjazny dla natury, EURODOM oferuje mu całą gamę produktów.

Ogromne znaczenie ma także dobór energooszczędnych drzwi zewnętrznych. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Przede wszystkim na wartość współczynnika przenikania ciepła U, czyli izolacyjność termiczną. Im niższa jest ta wartość, tym mniej ciepła tracimy.

W przypadku drzwi ten współczynnik wynosi 1 W/m2K. Takie parametry wynikają z warunków technicznych obowiązujących od 2021 r.

EURODOM proponuje drzwi Hormann ThermoCarbon. Dzięki współczynnikowi U wynoszącemu ok. 0,47 W/m2K oraz klasie przeciwwłamaniowej RC3 to klasa mistrzowska pod kątem bezpieczeństwa przeciwwłamaniowego, trwałości i izolacyjności cieplnej.

- Profil skrzydła wykonany z kompozytu karbonu i włókna szklanego sprawia, że drzwi ThermoCarbon charakteryzują się dobrą stabilnością i wytrzymałością na uderzenia. Ukryte zawiasy oraz niewidoczny profil skrzydła sprawiają, że drzwi prezentują się niezwykle elegancko - zachwala producent.