Biuro Projektowez Gdańska zgarnia pulę
Konkurs European Property Awards stanowi europejską część konkursu International Property Awards, którego początki sięgają 1993 roku. Tym razem jury konkursowe doceniło aż dwa projekty biur stworzone dla LPP: Contact Center oraz Deribit. Oba stworzone przez gdańskie biuro Design Anatomy, na co dzień wspópracujące z Olivią Centre.
Pierwszy ze zwycięskich projektów jest szczególny, ponieważ plan działania wyznaczyła… akustyka. Celem Design Anatomy było zaprojektowanie przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni dla ponad 90 osób, których codzienna praca polega na udzielaniu telefonicznego wsparcia klientom. W contact center dziesiątki osób mówią jednocześnie i to w kilkunastu językach. Zaprojektowane wnętrza są przytulne, a stanowiska pracy rozproszone na powierzchni, zatapiają się w zieleni i miękkości paneli akustycznych, które pochłaniają gwar prowadzonych rozmów. Istotnym elementem koncepcji są indywidualnie zaprojektowane patchworkowe panele akustyczne – różnorodnością barw, tekstur i wzorów tkanin tworzą poszczególne strefy biura, nawiązując do branży klienta.
- To cenna nagroda dla całego naszego zespołu oraz idealne zwieńczenie tematu, w którym sami postawiliśmy sobie wysoką poprzeczkę, ale też dowód na to, że warto wychodzić poza konwencjonalne rozwiązania - mówi Anna Branicka, główny architekt w pracowni Design Anatomy.
Zastosowana w pomieszczeniach zieleń ma właściwości oczyszczające powietrze i stabilizujące mikroklimat, co pozytywnie działa na samopoczucie użytkowników.
Kolejna nagroda dla Design Anatomy w kategorii Office Interior, została przyznana za projekt biura dla Deribit – wywodzącej się z Amsterdamu firmy działającej na rynku blockchain.
Nagrodzone biuro Deribit znajduje się na 31 piętrze Olivia Star - ma niepowtarzalny widok na Zatokę Gdańską, Gdańsk i Trójmiejski Park Krajobrazowy.
- Naturalnym dla nas było wykorzystanie tak spektakularnego widoku i przedłużenie go, „wciągniecie do wnętrza”. Cała gama kolorystyczna i materiałowa opiera się na inspiracjach zaczerpniętych z panoramy za oknem. Układ funkcjonalny był inspirowany urbanistyką miasta: ze strefą social heart w centrum, miejscami spotkań w pobliżu i strefami cichymi na peryferiach. Wszystko zanurzone w zieleni i naturalnych materiałach w myśl idei biophillic design - opowiada Justyna Biłat z pracowni Design Anatomy.
Główną wytyczną klienta było, aby biuro w jak najwyższym stopniu wspierało dobrostan pracowników. Projektanci Design Anatomy wprowadzili rozwiązania poprawiające komfort akustyczny, dużą liczbę żywych roślin (blisko 1000), wygodne i różnorodne meble do pracy, spotkań i relaksu oraz przyjemne, strefowane oświetlenie.
To nie pierwsze nagrody gdańskiej pracowni. Wśród licznych laurów, które zespół zdobył w ostatnich latach, najważniejszymi są: pierwsza nagroda SUPER STAR 2019 w kategoriach „Najlepsze Biuro w Trójmieście” dla projektu biura Nordea oraz „Najlepsza przestrzeń rekreacyjna w Polsce” za projekt dla Sii.