Centrum Rozwoju Talentów

Placówka Gdańskiego Urzędu Pracy, która zaprzecza stereotypom

Unikatowe na mapie Polski, nowoczesne i otwarte na potrzeby wszystkich, niezależnie od wieku czy statusu na rynku pracy… Centrum Rozwoju Talentów - miejsce, które od 7 lat zaprasza do siebie osoby potrzebujące wsparcia doradcy zawodowego w projektowaniu swojej ścieżki kariery. Centrum znajduje się w biznesowym Olivia Centre, co sprawia, że już sama wizyta w nim dostarcza motywacji do pracy nad mocnymi stronami i rozwojem zawodowym.

Dlaczego doradztwo zawodowe cieszy się coraz większą popularnością?

Dynamiczny rynek pracy sprawia, że w każdym momencie musimy być gotowi na zawodową zmianę. Sprostanie stawianym oczekiwaniom nie zawsze jest łatwe, dlatego warto postawić na rozwój swoich talentów i kompetencji, które mogą okazać się furtką do sukcesu. Doradca to specjalista, który pomoże w odkryciu mocnych stron, ustaleniu celów i możliwości zawodowych. Bezpłatne i indywidualne doradztwo kariery to filar działalności Centrum, który przyciąga kolejki zainteresowanych.

Na czym polega indywidualny proces z doradcą?

Na indywidualnych konsultacjach z doradcą zawodowym pracujemy nie tylko nad naszym potencjałem, ale możemy również uzyskać fachową pomoc przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych czy przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Doradca z pewnością nie podejmie żadnych decyzji za nas, ale umiejętnie nakłoni do przemyśleń i nakieruje na możliwe rozwiązania. Centrum Rozwoju Talentów ma w swojej ofercie zarówno konsultacje stacjonarne, jak i online. Proces doradczy składa się z co najmniej dwóch spotkań, a wszystkie usługi są bezpłatne.

Jak wejść na rynek pracy?

Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy to też miejsce, które poprzez swoje działania łączy biznes z edukacją. Współpracując z pomorskimi firmami i szkołami, pokazuje młodym ludziom, jak wygląda praca w wielu branżach, jak działają i wyglądają firmy od środka oraz w jakie kompetencje warto inwestować. Doradztwo edukacyjne w Centrum zaczyna się od 7-8 klasy i już wtedy pomaga uczniom dokonywać ważnych i przyszłościowych decyzji. Wybór szkoły czy potem studiów to pierwsze kroki stawiane na swojej zawodowej ścieżce. Warto, aby były one przemyślane i oparte na naszych predyspozycjach i preferencjach zawodowych po to, aby rozwijać się w zgodzie ze swoimi naturalnymi talentami.

www.centrumtalentow.pl

Gdańsk, al. Grunwaldzka 472d

Budynek Olivia Six - parter