Od pasji do biznesu
Szkoły tańca w Trójmieście
Od pasji do biznesu
Szkoły tańca w Trójmieście
Szkoły tańca, oprócz tego, że zarażają pasją, są firmami, które podobnie jak mniejsze czy większe przedsiębiorstwa borykają się z wyzwaniami. Jak połączyć hobby i biznes, żeby rozwijać się w jednym i drugim? Jakie wyzwania czekają na osoby prowadzące firmę z pasją? Rozmawiamy o tym z właścicielami szkół tańca w Trójmieście.
W Trójmieście jest kilkadziesiąt szkół tańca, które prowadzą regularną działalność. Do tego doliczyć należy kursy, indywidualne zajęcia przeprowadzane przez tancerzy-praktyków, itd. Wśród nich jest naprawdę sporo propozycji zajęć nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.
Motor napędowy
Salsa Club istnieje od prawie 20 lat, Dance Fusion powstało ponad 15 lat temu z miłości do tańca, Dance Avenue to szkoła Moniki Grzelak, która również działa już od dwóch dekad.
- Funkcjonujemy pod daną nazwą i lokalizacją od 2004 roku, w tym roku obchodziliśmy nasze 20-lecie. Powstaliśmy jako jedna z pierwszych szkół tańca na Pomorzu. Przez ten czas wypuściliśmy spod swoich skrzydeł niejedno pokolenie pasjonatów tańca. Jednocześnie przez tyle lat powstało bardzo dużo szkół tańca, co daje ludziom większy wybór i sprawia, że decyzja o wyborze szkoły tańca nie jest taka prosta – mówi Justyna Krakowiak ze szkoły tańca Salsa Club.
Myśląc o szkołach tańca widzimy z pewnością tancerza/tancerkę, którzy chcą zarażać miłością do ruchu innych. Tymczasem prowadzenie szkoły tańca, to również biznes jak każdy inny. Choć nie sposób nie zadać pytania: czy biznes prowadzony z pasji jest łatwiejszy czy trudniejszy?
- Myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Biznes prowadzony z pasji na pewno ma swój motor napędowy. Prowadzenie biznesu wiąże się z wieloma czynnikami, w tym również z ryzykiem. Ogromną rolę, aby do niego nie dopuścić, pełni tutaj kontakt z klientami i reagowanie na potrzeby rynku. Jako niewielka szkoła nie konkurujemy z większymi od siebie - mówi Justyna Krakowiak ze szkoły tańca Salsa Club.
Odsetek Polaków spełniających normy WHO dotyczące poziomu aktywności fizycznej w czasie wolnym (bez spacerowania)