Prestiż patronuje

PUCH. festival wełny

Miejsce: Zakład Kulturalny
sobota, 30 Wrzesień 2023

30 września w Zakładzie Kulturalnym (Gdańsk, ul. Rzeczypospolitej 8) odbędzie się PUCH. festival wełny. Jednego dnia na powierzchni 500m2 będzie można spotkać najlepszych artystów tworzących wełny, producentów i sprzedawców unikalnych przędzy, twórców akcesoriów dziewiarskich. Do zakupienia będą produkty dla najbardziej wymagających artystek i hobbystek rękodzieła.

Robisz na drutach, szydełku, interesuje Cię makrama, tkanie, przędzenie? Niezależnie od tego czy jesteś na początku swojej wełnianej przygody, czy też rękodzieło to czynność najważniejsza zaraz po oddychaniu - nie może Cię tam zabraknąć!

Oprócz zakupów organizatorzy przygotowali program warsztatów prowadzonych przez projektantów, który pozwoli poznać i poszerzyć repertuar technik rękodzielniczych.

Festival wełny PUCH. to nie tylko zakupy i warsztaty, ale również okazja do spotkania dziewiarskiej bratniej duszy, i wypicia kawy w naszym przytulnym foyer w otoczeniu dzieł sztuki polskich artystów.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa różnych rodzajów wełny, w tym najdroższej i najbardziej miękkiej na świecie WIKUNI, której koszt za kilogram przekracza nawet 8000 Euro!