Prestiż patronuje

The Robert Cray Band w Gdańsku!

Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski
środa, 22 Maj 2024

Pięciokrotny laureat prestiżowej nagrody Grammy i artysta kompletny, bo może i zagra wszystko – to właśnie Robert Cray. Z okazji pięćdziesięciolecia działalności muzyk rusza w trasę ze swoim zespołem, na której należy spodziewać się rozbujanego bluesa połączonego z brzmieniami rocka i soulu.

Robert Cray to kompozytor, który może zadowolić każdego, bo jego podejście do bluesa jest wielowymiarowe i dalekie od schematów. W jego twórczości dostrzegalna jest wymagana w gatunku gorycz, tonuje ją jednak subtelna melancholia. Uzupełnia ją niewymuszony pierwiastek przebojowości, dzięki któremu te niekoniecznie wesołe piosenki stają się gotowym materiałem do wzmożonego nucenia. Całości dopełnia słuszna porcja rockowej dynamiki oraz katartyczne brzmienie amerykańskiego soulu. 

Nic więc dziwnego, że przy takim sztafażu stylistycznym artysta doczekał się pięciu statuetek Grammy, a oprócz twórczości solowej nazbierał wiele imponujących wpisów w muzycznym CV – począwszy od współpracy z B.B. Kingiem czy Tiną Turner, aż po działania z Ericiem Claptonem oraz Chuckiem Berrym. W ciągu pięćdziesięciu lat działalności wypracował swój styl do perfekcji, więc nie przegapcie okazji i zobaczcie go na polskich koncertach!

Jako support wystąpią John Porter i Agata Karczewska.

PORTER/KARCZEWSKA (Polska) alternative country:

Tytuł ich płyty sugeruje, że znaleźli się na złej planecie, co samo w sobie pokazuje, że nie mamy do czynienia z beztroską przejażdżką. Porter i Karczewska to duet, który prędko znalazł wspólną chemię, ale czy to kogoś dziwi? On – szukający wszystkiego, co mroczne w polskiej alternatywie już od lat 70. Ona – nominowana do Fryderyka, wyspecjalizowana w kąśliwym i cynicznym folku, country oraz bluesie. Zawartość “On the Wrong Planet” dowodzi, że dobrze się dobrali. Ich sunące przy gruncie i napędzane pesymizmem alternatywne country wpada w ucho, jak i każe zastanowić się nad tym, co siedzi nam w głowach, gdy wracamy do nieprzyjemnych wspomnień. Na żywo te ponure songi działają ze zdwojoną mocą!