Prestiż patronuje

Noc Muzeów w Muzeum Emigracji

Miejsce: Muzeum Emigracji w Gdyni
sobota, 18 Maj 2024

Tegoroczna Noc Muzeów upłynie w Muzeum Emigracji w Gdyni pod znakiem marzeń i …snów! Przestrzenie muzealnych korytarzy wypełnią oniryczne dźwięki, wizualizacje i multimedialne projekcje. Dzięki nim zanurzymy się w świat sennych marzeń. Waszych marzeń! To będzie niezwykła atrakcja – dzięki interaktywnej instalacji wizualnej i autorskiemu muzycznemu live-act będziecie mieli szansę zobaczyć swoje sny w całkiem nowej, artystycznej odsłonie.

18 maja 2024 r. po godzinie 19.00 przyjdźcie do Muzeum Emigracji przy ulicy Polskiej 1, w specjalnie przygotowanym Centrum Obsługi Snów wypełnijcie kartę snów i… uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Za pomocą najnowocześniejszych rozwiązań programistycznym wykorzystujących sztuczną inteligencję wybrane sny zyskają nową formę – na podstawie dostarczonej przez Was treści stworzymy senną animację, której towarzyszyć będą dźwięki komponowanej na żywo ambientowej i minimalistycznej muzyki. 

Oprócz Centrum Obsługi Snów tradycyjnie czeka na Was wystawa stała – tym razem ze specjalnym wątkiem związanym z marzeniami sennymi. W czasie Nocy Muzeów dowiecie się, jak o snach pisali najwybitniejsi przedstawiciele Wielkiej Emigracji. Wspólnie prześledzimy też zmiany, jakim na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci ulegały nasze przyzwyczajenia związane ze snem.

Najmłodszych zwiedzających organizatorzy zapraszają do specjalnie przygotowanej strefy warsztatowej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Set DJ-ski i VJ-ski przygotuje Radosław Deruba - artysta wizualny, performer wizualizacji na żywo, motion designer, producent, promotor, VJ generatywny i projektant instalacji interaktywnych i przestrzennych. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. 

W czasie trwania Europejskiej Nocy Muzeów Bistro Bowl Healthy Food Gdynia będzie czynne w godzinach 19.00-01.00, Księgarnia Polska 1 będzie czynna w godzinach  19.00 – 24.00

Uwaga! 18 maja od godziny 20 do ok. 21.30 do Muzeum Emigracji ... przybiegamy! Najlepiej w towarzystwie uczestników Półmaratonu Gdynia PKO, którzy w tym czasie opanują gdyńskie Śródmieście. Po szczegółowe informacje dotyczące trasy półmaratonu i ewentualnych utrudnień komunikacyjnych w godzinach między 20 a 21.30 zapraszamy na strony : https://gdyniapolmaraton.pl, www.zdiz.gdynia.pl, www. zkmgdynia.pl . W dniu zawodów infolinia organizatora półmaratonu (500 261 000) czynna w godzinach 10.00-23.00.