Prestiż patronuje

Pamięć luster - wystawa Jana Miśka

Miejsce: Galeria ZPAP ul. Mariacka 46/47
poniedziałek, 29 Maj 2023
W dniu 29.05. 2023 r.  o godz. 18.00 w Galerii ZPAP przy ul. Mariackiej 46/47 w Gdańsku zostanie otwarta jubileuszowa wystawa Jana Miśka zatytułowana Pamięć luster.

Miejsce: Galeria ZPAP przy ul. Mariackiej 46/47 w Gdańsku 

Wystawa czynna od 29 maja do 21 czerwca  2023 r. , od poniedziałku do piątku, w godz. 11.00-17.00.

kurator wystawy : Grażyna Tomaszewska Sobko
 
„ Oglądanie prac Miśka to, zaproszenie do uważnej i długiej wędrówki, ostatecznym tematem jego prac bowiem Czas i Przemiana. We współczesnej, krzykliwej giełdzie pomysłów plastycznych, w chaosie propozycji i kierunków, w pomieszaniu języków Misiek oferuje nam obcowanie z Tajemnicą. Jest to dar, którego nie sposób przeoczyć.” Paweł Huelle
 
JAN MISIEK_Malarz i grafik. Tworzy kolaże i książki artystyczne. Członek międzynarodowej grupy artystycznej Groupe Chanteloube.
Artysta najbardziej znany jest ze swoich kolaży odwołujących się do wspomnień. Maluje również tempery abstrakcyjne. Ponadto tworzy grafikę projektową: plakatową, książkową i katalogową.
Swoje prace prezentował na ponad 120 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą
Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych w Gdańsku, Toruniu, Druskiennikach, Lęborku, a także w zbiorach Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Stadtamt w Heidelbergu, Muzeum Książki artystycznej w Łodzi oraz prywatnych kolekcjach w Polsce i wielu krajach Europy.