Prestiż patronuje

"Powrót do korzeni" - wstawa w Galerii ZPAP

Miejsce: Galeria ZPAP ul. Mariacka 46/47
poniedziałek, 19 luty 2024
W dniu 19 lutego o godz. 18.00 w Galerii ZPAP przy ul. Mariackiej 46/47 w Gdańsku zostanie otwarta wystawa pirografii  Agnieszki Budenko zatytułowana "Powrót do korzeni".

Miejsce: Galeria ZPAP przy ul. Mariackiej 46/47 w Gdańsku 

Wystawa czynna od 19.02-20.03.2024 r., od poniedziałku do piątku, w godz. 11.00-17.00.

kurator wystawy : Grażyna Tomaszewska Sobko
 
Agnieszka Budenko
 
"Urodziłam się w 1981 r. Ukończyłam studia na wydziale Malarstwa w pracowni Mieta Olszewskiego oraz w pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu profesora Jacka Zdybla na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2008 roku, oraz Edukację Artystyczną na tej samej uczelni. Miałam zaszczyt prezentować swoją sztukę na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą (Niemcy, Czechy). Tworzę głównie w technice olejnej, pirografii, aerografii oraz technikami mieszanymi, eksperymentalnymi. Na przestrzeni lat stworzyłam cykle poświęcone człowiekowi, mechanice i biomechanice oraz formom biomorficznym.
Sztuka jest odzwierciedleniem pragnień i wyobrażeń, wewnętrznych niewygód, rozterek, tęsknot. Moje obrazy są dalszym ciągiem mojej wędrówki i przystankiem. Poszukuję swoich korzeni, będących fundamentem tożsamości każdego człowieka. Kłaniam się naturze, także tej ludzkiej. Czerpię po drodze ze źródeł wiedzy o pradawnych Bogach . Maluję ogniem który ” puszczony wolno”, mógłby zniszczyć je wszystkie lecz w moich rękach, ma stanowić piękno."