Prestiż patronuje

Rodzinny Festiwal Podróżniczy Hakuna Matata

Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
sobota, 17 luty 2024

III edycja Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Hakuna Matata to spotkanie, podczas którego podróżujące rodziny podzielą się ze zgromadzoną publicznością swoimi cennymi doświadczeniami z odbytych wypraw. Podstawowe hasła Festiwalu to inspiracja, motywacja i Hakuna Matata, czyli: "Nie martw się! Pakuj się i jedź! Wydarzenie kierowane jest do wszystkich rodzin, które poszukują podróżniczych inspiracji. Mowa tutaj zarówno o wyprawach autem, kamperem, samolotem, pociągiem, czy jachtem.

Pierwszego dnia odbędzie się część główna, czyli wystąpienie 10 prelegentów - podróżujących rodzin. Prelekcjom towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci i dorosłych, prezentacje regionów, takich jak Żuławy czy Kaszuby; pojawią się też stoiska z odzieżą outdoorową, literaturą i biżuterią podróżniczą.

Drugi dzień wypełnią gry terenowe, zwiedzanie Gdańska oraz trójmiejskich muzeów. Do współpracy zaproszone zostały instytucje kultury, zaprzyjaźnione księgarnie i twórcy książek o podróżach.  

Wsród partnerów wydarzenia znaleźli się m.in.: Polska Żegluga Bałtycka Polferries, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, szkoła języka hiszpańskiego LaMancha, Archispace.

Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka

Data: 17-18.02.2024