Prestiż patronuje

20. edycja Ladies’ Jazz Festival

Miejsce: Teatr Muzyczny w Gdyni Konsulat Kultury w Gdyni Polsat Plus Arena Gdynia Filharmonia Kaszubska w Wejherowie
poniedziałek, 15 Lipiec 2024

Dwadzieścia lat temu, w starym, jeszcze pachnącym poprzednią epoką Teatrze Muzycznym w Gdyni koncertem trójmiejskiego zespołu Łyczacza rozpoczął swoje istnienie Ladies’ Jazz Festival, wyjątkowy hołd dla wielkich artystek i twórczyń.

Od tego czasu gdyński festiwal dam jazzu i dobrej muzyki z trzech dni wydłużył się do dwóch weekendów. Obrósł w dodatkowe trasy koncertowe. Zyskał rzesze wiernych słuchaczek i słuchaczy. Wielu pomógł odczarować słowo „jazz” pokazując, że w tej muzyce jest miejsce na śpiew, taniec, uśmiech, swobodę i cały wachlarz emocji. Wielu dostarczył niezapomnianych wzruszeń choćby w czasach pandemii, gdy kultura niemal w całości została zamknięta w domach, a Ladies’ Jazz Festival, jako jeden z nielicznych, dał polskiej publiczności nadzieję normalności.

Podczas XX edycji Ladies’ Jazz Festival w dniach od 15 do 25 lipca doświadczymy brazylijskiej bossy i portugalskiego fado najwyższej próby, będziemy mogli uczestniczyć
w spotkaniu niezwykłych, uznanych na wszystkich scenach świata, obsypanych nagrodami
i rekordami sprzedaży swych płyt i koncertów artystów zagranicznych, a także gwiazd rodzimych, bez których nie byłoby naszego rynku muzycznego.

Miejsce: Teatr Muzyczny, Konsulat Kultury, Polsat Plus Arena Gdynia, Filharmonia Kaszubska w Wejherowie

Data: 15-25.07.2024