Prestiż patronuje

Kiermasz świąteczny w BFI

Miejsce: Siedziba BFI w Gdyni
piątek, 08 Grudzień 2023

Stowarzyszenie BFI Cares wraz z Zespołem ds. rodzinnej pieczy zastępczej MOPS w Gdyni zaprasza na Kiermasz Świąteczny, będący punktem kulminacyjnym corocznej akcji Kierunek Święta. 

Kiermasz odbędzie się w Gdyńskiej siedzibie BFI, a podczas wydarzenia sprzedawane będą ręcznie przygotowane przez pracowników BFI gadżety, ozdoby świąteczne, ciasta oraz garmaż. Zorganizowana zostanie także licytacja przekazanych przez przyjaciół stowarzyszenia giftów. 

8 grudnia, Biuro BFI w Gdyni - zapraszamy!

Współpraca Stowarzyszenia BFI Cares  z Zespołem ds. rodzinnej pieczy zastępczej MOPS w Gdyni rozpoczęła się 4 lata temu przy okazji pierwszej akcji Kierunek Święta

- Praca miasta oraz gdyńskiego MOPS jest nie do przecenienia i zdajemy sobie sprawę z tego, że podstawowe potrzeby zabezpieczanych dzieci są bardzo dobrze zaspokojone – mówi Piotr Ostromęcki, założyciel Stowarzyszenia BFI Cares i jeden z organizatorów akcji. Zależało nam na zrobieniu czegoś dodatkowo, spełnieniu marzeń świątecznych ich, ale i ich opiekunów. 

W jaki sposób organizowana jest akcja? We współpracy z pracownikami Zespołu ds. rodzinnej pieczy zastępczej MOPS, dzieci wysyłają swoje listy do świętego Mikołaja. W tym samym czasie Stowarzyszenie organizuje w swojej siedzibie zbiórki pieniędzy, kiermasze rękodzieła, czy też licytacje przekazanych przez partnerów pamiątek. W jednej z edycji licytowana była koszulka Arki Gdynia z podpisami piłkarzy. Całość uzyskanych w ten sposób wpływów przeznaczana jest na zakupy w ramach akcji. W ubiegłych latach wśród spełnionych dziecięcych marzeń znalazły się klocki, gry planszowe, ale również elektronika użytkowa – tablety, czy komputery. Resztę zebranych funduszy jest przeznaczana na  zakup artykułów dla rodzin (m.in. chemia, żywność, słodycze). Przygotowania do tegorocznej akcji ruszyły już pełną parą. Zakończenie i wręczenie prezentów jak zwykle nastąpi tuż przed świętami Bożego Narodzenia.