Prestiż patronuje

Lato zaczyna się #wGdyni. Cudawianki 2024!

Miejsce: Plaża Śródmieście
sobota, 22 Czerwiec 2024

Morze, plaża i dobra zabawa — tego wszystkiego spodziewajcie się 22 czerwca na gdyńskiej plaży. Przed nami kolejna odsłona znanego i lubianego wydarzenia inaugurującego lato w mieście, czas na Cudawianki!

Jak co roku Gdynia zainauguruje sezon wakacyjny plażowo i muzycznie. Wszystkich fanów muzyki elektronicznej zapraszamy 24 czerwca na plażę Śródmieście i Bulwar Nadmorski — czas na Cudawianki!

 

Działania dzienne

12:00-18:00

W tym roku stawiamy na zdrowy wypoczynek. Przy Bulwarze Nadmorskim będzie okazja do zrelaksowania w strefie chill’u. Przygotujemy hamaki, leżaki i huśtawki z widokiem na morze, by uczestnicy mogli delektować się pięknem nadmorskich widoków. Nie zabraknie też naszych ukochanych gospodyń z Koła Gospodyń Wiejskich Lubichowo, które od początku cudawiankowej tradycji wyplatają dla gdynian piękne wianki.

Aktywni będą mogli zadbać o kondycję, trenując Thai Chi i biorąc udział w sesji jogi. Czekać będzie też szereg atrakcji relaksacyjnych oraz wpływających pozytywnie na ogólny dobrostan. 

Przez cały czas będzie można nabrać energii w strefie Food Trucków, które pojawią się na Bulwarze już w piątek 21 czerwca i zostaną z nami do niedzieli.

Koncerty na cudawiankowej scenie

Wieczorem miastem zawładnie muzyka. Cudawianki nie mogłyby się odbyć bez tradycyjnego koncertu. Około godz. 20:00 scena ustawiona na plaży miejskiej wypełni się energetycznymi rytmami, housowym brzmieniem i   Wystąpią: Duszne Granie, Holiday i pochodzący z najbardziej imprezowej wyspy świata DJ Santiago Cortes.

Szczegółowe informacje na temat programu będę pojawiały się na stronie www.cudawianki.eu oraz w wydarzeniu na Facebook’.u. 

 

O artystach:

Duszne Granie 

to projekt, który powstał jako audycja radiowa, ale szybko przerodził się w cykl imprez, organizowanych w różnych klubach Poznania i propagujących brzmienia z okolic soulful house i disco. Dziś to przede wszystkim duet didżejsko-promotorski, który w ciagu ostatnich lat dzielił konsoletę z takimi tuzami sceny klubowej jak Purple Disco Machine, Dam Swindle, Park Hye Jin czy DJ Boring. Łukasz i Hubert mają za sobą występy w topowych klubach i festiwalach kraju, na czele z Open’er Festival, Audioriver Festival czy Wisłoujście, pełnią również role dyrektorów artystycznych poznańskiego klubu Rewiry, w którego działalności realizują swoje kreatywno-muzyczne fascynacje, tworząc tym samym koncept o autorskim charakterze i zarazem unikatowe miejsce w skali kraju.

FB: https://www.facebook.com/DuszneGranie

IG:
Łukasz: https://instagram.com/lukasz_dusznegranie
Hubert: https://instagram.com/hgrupa

SoundCloud: https://soundcloud.com/duszne-granie/

Publikacje:

https://www.polskieradio.pl/10/8084/artykul/3171010,duszne-granie-w-szczycie-imprezy-stajemy-sie-jednoscia
https://www.electronicbeats.pl/klub-rewiry-odkrywanie-tozsamosci-kultury-house-i-disco-wywiad/

Munocast:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLjqP3xSCA9W9Ov1O1wmMP3vZTpyqdmr54

Holiday 80

Warszawski duet związany m.in z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Tworzą go Dj Bert czyli Norbert Borzym, dziennikarz znany m.in. z anteny “Czwórki” oraz Grzegorz Lipiński (Dj i producent, odpwiedzialny również za stronę wizualną projektu). O disco wiedzą niemal wszystko... ale wiedzą też gdzie italo łączy się z bollywood, a acid house z ... wszystkim, co pomiędzy. Najczystszy psychedelic disco rave. Holiday 80 na koncie ma dwie winylowe EP-ki wydane przez amerykańską oficynę The Whiskey Disco - „Hotel Victoria” (2015) i „Mokotuff” (2016). Obie płyty zawierały edity polskich nagrań min: Kombi, Krystyny Prońko, Krzysztofa Krawczyka, Skaldów, Ewy Bem czy Haliny Frąckowiak. W 2019 roku nakładem wytwórni The Very Polish Cut Outs, ukazał się edit Skaldów “Twą jasną widzę twarz”. W tej samej wytwórni ukazała się maju 2021 winylowa EP-ka “The Very Holiday 80 Sampler” z editami nagrań min: Rezerwatu czy Tubylców Betonu. Utwory Holiday 80 usłyszeć można w setach takich artystów jak: Nightmares On Wax, Pete Herbert, JKriv, Aeroplane, Sleazy McQueen, The Scumfrog, Sheridan, Ursula 1000.

FB: https://www.facebook.com/holiday80music

IG: /holiday80official

SoundCloud: /holiday-80

 

DJ Santiago Cortes

DJ Santiago Cortes to latynosko-szwajcarski producent muzyczny i dj. Momentem przełomowym w jego karierze był rok 2004, kiedy to przygotowany przez niego singiel „Don’t Leave Me”, piął się po liście przebojów MTV zdobywając szerokie uznanie na rynku muzyki housowej. Jako DJ występował w wielu zakątkach świata, między innymi w Nowym Jorku, Dubaju, Tokyo, czy Singapurze. Szczególnie upodobał się Ibizę i jej najznamienitsze kluby, gdzież przez lata był DJ-em rezydentem. Na swoim koncie ma wiele setów i singli oraz udaną współpracę z legendarną Samanthą Fox. Specjalizuje się w muzyce tanecznej i elektronicznej o housowym brzmieniu. 

FB: Santiago Cortes 

IG: DJ.SANTIAGOCORTES

Strona www: https://santiagocortes.com