W gdańsku trwa Energa Nord Cup!

Prestiż
poniedziałek, Czerwiec 24, 2024 - 12:36

Od 21 czerwca na Górkach Zachodnich w Gdańsku trwa rywalizacja w ramach regat Energa Nord Cup!

Podczas regat Energa Nord Cup, odbywających się już po raz 19, pojawią się dawno nie widziane klasy: Omega oraz Nautica 450. Trasy wyścigów ustawione są zawsze w pobliżu gdańskich plaż Stogi, Górki Zachodnie oraz Brzeźno, więc można – najlepiej z lornetką - obserwować zmagania zarówno z lądu jak i z wody. Bazą regat tradycyjnie będzie malowniczo położona marina Galion w Górkach Zachodnich i tam żeglarzom będzie się można również przyjrzeć z bliska podczas przygotowań do startów.

Nie zabraknie stałych wydarzeń integrujących środowisko żeglarskie. Jak zwykle na początku rozgrywek odbędzie się Orvaldi B8 Race dla jachtów morskich, którego trasa wybiega poza „magiczną granicę Helu”. W ostatni weekend czerwca duże jachty zobaczymy na zatoce podczas Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC oraz wyścigu Pantaenius NORD CUP Classic.  Jak zwykle licznie odwiedzą Gdańsk najmłodsi żeglarze na Optimistach, aby zmierzyć się z prawdziwie morskimi warunkami podczas Vector Sails Cup.

Klasa ILCA, zawsze licznie odwiedzająca gdańskie regaty, w tym roku rozegra na Zatoce Gdańskiej zawody w ramach Pucharu Europy, a rozwijający się młodzi żeglarze z szybkiej klasy 49er będą mogli pościgać się w zawodach FX Open Series