Rekordy na Infoshare 2024

Prestiż
czwartek, Czerwiec 6, 2024 - 14:11

Niemal 6 tysięcy uczestników z 43 krajów, ponad 300 startupów i aż 200 ekspertów z całego świata, którzy w trakcie dwóch dni wydarzenia dzielili się swoją wiedzą na 8 scenach konferencji. Po raz osiemnasty organizatorzy udowodnili, że Infoshare to największa w Europie Środkowo - Wschodniej konferencja o technologiach i biznesie.

Osiem scen i aż 160 merytorycznych wystąpień

Na scenie nie zabrakło wybitnych ekspertów. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać Henrika Von Scheela - noblisty i twórcy rewolucji przemysłowe 4.0, który mówił m.in. o tym jak wprowadzić myślenie przyszłościowe do strategii biznesowej oraz o najnowszych trendach technologicznych i możliwościach jakie ze sobą niosą. David Barnes - jeden z „15 najlepszych etyków AI” wg magazynu Forbes tłumaczył ogromną rolę człowieka w kształtowaniu systemów AI, a Dr David W. Wood - pionier branży smartfonów, współzałożyciel Symbiana i autor licznych książek i publikacji przedstawił uczestnikom konferencji scenariusze przyszłości sztucznej inteligencji. Na scenach nie zabrakło także Polaków - Natalii Hatalskiej, Aleksandry Przegalińskiej, Pawła Tkaczyka, Janiny Bąk i wielu innych. 

Polskie startupy z nagrodami w Startup Contest

Zwycięzcą tegorocznej edycji Startup Contest został polski SeaSoil, który przekształca odpady organiczne w eko - materiały mogące wkrótce zastąpić plastik. Startup pokonał blisko 300 konkurentów, którzy w tym roku zakwalifikowani do konkursu. Jury wyróżniło także czeski startup Mewery i polski ImmunoTronics, który otrzymał także zaproszenie do InCredibles - programu mentoringowego Sebastiana Kulczyka.

O infoshare

Konferencja Infoshare to największe wydarzenie technologiczne w regionie CEE, łączące najnowsze rozwiązania technologiczne z biznesem. Co roku biorą w nim udział tysiące uczestników, w tym startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. W 2024 roku konferencja Infoshare odbyła się w dniach 22-23 maja w gdańskim AmberExpo. Tegoroczna edycja to aż 8 scen tematycznych, blisko 200 czołowych prelegentów z całego świata, innowacyjne firmy i rozwiązania prezentowane w strefie Expo, a także aż 6 imprez towarzyszących, będących okazją do biznesowego networkingu.