63. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów MT700 – wizytówka Sopotu

 

Prestiż
wtorek, Czerwiec 18, 2024 - 11:47

Fot. STK Sopot

Od 63 lat na sopockich kortach spotykają się każdego lata tenisiści, którzy nie zważając na mijające lata z tą samą pasją przystępują do sportowej rywalizacji. Teraz ponownie pojawią się, by rywalizować nad morzem w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów ITF w dniach 22-30 czerwca.

Czasami jest ich stu dziewięćdziesięciu, innym razem dwustu albo i więcej. Wszystkich sprowadza do Sopotu urok tego miejsca i magia tej gry. Ale nie tylko wymiar sportowy tego wydarzenia liczy się dla uczestników mistrzostw. Gracze znają się od lat, wśród nich jest wielu byłych zawodników, działaczy tenisowych, ludzi związanych od lat z tym międzynarodowym środowiskiem. To też doskonała okazja do towarzyskich rozmów, czy wymiany wspomnień.

Tradycyjnie tenisistki i tenisiści grają w szesnastu kategoriach wiekowych. Z roku na rok miedzynarodowa ranga tych zawodów rośnie. Dla wielu uczestników punkty zdobyte w Sopocie ułatwiają późniejsze uczestnictwo w prestiżowych turniejach europejskich. 

Każdego lata w imprezie, w każdej  z 24 grup rozgrywkowych dla ich triumfatora przeznaczono 700 punktów do klasyfikacji ITF i premię pieniężną. Jednak  chętnych do nagród jest zawsze o wiele więcej aniżeli trofeów, więc każdego roku nie brakuje intensywnej rywalizacji.

Na uwagę zasługują nie tylko wyniki sportowe tej imprezy, choć poziom pojedynków i liczba coraz wyżej notowanych na listach rankingowych zawodników  z roku na rok rośnie. Należy też również wspomnieć o bogatej części  kulturalnej i rozrywkowej, jaka tradycyjnie towarzyszy tej imprezie.

Na zwanym potocznie Turniej Weteranów zjawia się corocznie w Sopocie wiele nowych twarzy. Zachęceni przez stałych bywalców, szybko dają się porwać niezwykłej atmosferze zawodów i pozostają z nimi na dłużej, czasem nawet na całe lata. 

Jako patron medialny z przyjemnością zapraszamy na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów ITF, które odbędą się na kortach STK Sopot w dniach 22-30 czerwca.