Czas rozpocząć rywalizację w XI edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta

Prestiż
środa, Maj 8, 2024 - 08:37

Kto sięgnie po zwycięstwo w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta i zapisze się jako jedenasty triumfator inaugurujących sezon na wodach Zatoki Gdańskiej regat? Przekonamy się już w najbliższy weekend! Od 10 do 12 maja po raz kolejny emocjonować się będziemy żeglarskimi zmaganiami zawodowców i amatorów, którzy ramię w ramię zawalczą o tytuł zwycięzcy jednych z najbardziej znanych i lubianych regat w Polsce. 

Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie, które na stałe wpisało się do regatowego kalendarza. Co roku, w drugi weekend maja, trzy najważniejsze ośrodki żeglarskie Trójmiasta: Sopot, Gdynia i Gdańsk, stają się areną zmagań kilkudziesięciu Załóg. Na epicentrum regatowych emocji organizatorzy po raz kolejny wybrali Sopot i sopockie molo, na którym zlokalizowana będzie Strefa Kibica. 

- Żeglarski Puchar Trójmiasta to wyjątkowe regaty, których formuła jest otwarta dla wszystkich pasjonatów żeglarstwa. Na linii startu skupiamy zarówno doświadczonych żeglarzy, amatorów, jak i młodych, wchodzących do żeglarskiego świata zawodników. Jako Komandor Yacht Clubu Sopot, organizatora jedenastej edycji regat, mam przyjemność zaprosić Państwa do wspólnego przeżywania z nami żeglarskich emocji, których świadkami będziemy na wodach Zatoki Gdańskiej. Serdecznie zapraszam też do startu tych, którzy wciąż się wahają – jeszcze do 9 maja macie czas, aby zarejestrować się na Żeglarski Puchar Trójmiasta na naszej stronie internetowej. Mam nadzieję, że widzimy się w najbliższy weekend w Sopocie! Do zobaczenia! – podsumowuje i zaprasza Paweł Górski, Komandor Yacht Clubu Sopot.

Zapoczątkowane z inicjatywy Mistrza Olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza regaty rozegrane zostaną w ramach klas KWR, ORC, Open oraz Double-handed. Dzięki współpracy Yacht Clubu Sopot z Polską Ligą Żeglarską, na linii startu staną także jachty typu RS21, dla których wody Zatoki Gdańskiej staną się drugim akwenem zmagań w ramach tegorocznego RS21 Cup.

Harmonogram, wszystkie najważniejsze informacje o nadchodzącym Żeglarskim Pucharze Trójmiasta oraz link do panelu rejestracji są dostępne na oficjalnej stronie Regat: www.zeglarskipuchartojmiasta.pl. Kibiców i sympatyków organizatorzy zapraszają także do Strefy Kibica na sopockim molo, w sobotę i niedzielę, 11 i 12 maja.