Ścianki wspinaczkowe w Trójmieście. Gdzie i za ile?

Katarzyna Lepianka - Głuszkiewicz
wtorek, luty 6, 2024 - 11:23

Wspinaczka to idealne zajęcie dla każdego. To pomysł na spędzenie czasu z dziećmi, randkę czy trening indywidualny. Na jednej ze ścianek wspinaczkowych poznasz podstawy wspinania się i sprawdzisz siebie. Wytrenujesz mięśnie, które wcześniej nie pracowały, a może znajdziesz pasję, o której nie miałeś pojęcia. Sprawdzamy jakie są ścianki wspinaczkowe w Trójmieście i ile kosztuje wejście. 

 

Gdzie pójść na ściankę wspinaczkową w Gdańsku?

Centrum Wspinaczkowe Murall w Gdańsku to miejsce dla wszystkich miłośników wspinaczki i osób, które wspinania chcą dopiero spróbować. Jeśli lubisz ruch, aktywnie spędzać czas i chcesz spróbować czegoś nowego, to zasmakuj boulderingu – wspinaczki po blokach skalnych bez użycia asekuracji liną. Bouldering jak żaden inny sport szybko wzmocni i wymodeluje twoje ciało. Centrum oferuje ponad 1.000 m2 powierzchni wspinaczkowej, a na niej ponad 7.000 chwytów, układanych w świeże przystawki o różnych trudnościach. Zaplecze treningowe uzupełnia ściana obwodowa, trenażerownia (drążki, ciężary) oraz strefa rozgrzewki i rozciągania. Ceny zaczynają się od 21 zł.

Kolejne miejsce to Elewator. Mają najwyższą ścianę wspinaczkową w Gdańsku jak i jedną z najwyższych ścian wspinaczkowych w Polsce - można się wspiąć na 19 m. Jest to jedyna ściana wspinaczkowa, która posiada system wspomagający asekurację TopStop. Dzięki temu asekuracja jak i jej nauka jest łatwiejsza. Osobom wspinającym się pierwszy raz nauka asekuracji zajmuje od 15 min. Znajduje się tu ok. 415 m2 powierzchni do wspinania, gdzie wiszą 22 stanowiska linowe do wspinaczki w tym dwa tory, które kończą się dzwoneczkami przeznaczone dla najmłodszych wspinaczy oraz stanowisko z wiszącą, 19 m drabiną. W okresie wiosenno-letnim uruchamiane są również dwa tory wspinaczkowe na zewnątrz budynku. Na dużej ścianie (max wysokość 19 m) występują partie imitujące skałę, części połogie, przewieszenia, zacięcia, rysy, krawądki, dziurki oraz inne formacje. Wejście jednorazowe, czyli trzy godziny wspinania to koszt od 21 zł (bilet ulgowy) do 32 zł.

Ścianki wspinaczkowe dla dzieci i dorosłych w Gdańsku

Triblok to centrum wspinaczkowe znajdujące się w Gdyni na Wzgórzu Św. Maksymiliana. Dwie sale do bulderingu - wspinaczka bez liny, nad materacem, do 4,5 m wysokości.
Jeśli jesteś pierwszy raz poproś obsługę o przeszkolenie. W 10 minut wyjaśnią zasady bezpieczeństwa oraz jak wygląda wspinaczka w tym obiekcie (zasady i poziomy trudności).

Problem Bouldering na gdańskim Przymorzu oferuje nowoczesną ścianę wspinaczkową.
- Wierzymy, że stawianie sobie wyzwań i kreatywne szukanie rozwiązań to satysfakcjonujący proces. Naszą misją jest stworzenie ośrodka, w którym sport spotyka się z kulturą - czytany na stronie obiektu. Jeśli lubisz wyzwania, to miejsce jest dla ciebie. Znajduje się tu również kawiarnia, w której możemy zrobić sobie przerwę lub spędzić miło czas np. podczas treningu naszego dziecka. W każdą sobotę o 12:00 odbywają się bezpłatne zajęcia wprowadzające w cenie wejścia. Ceny zaczynają się od 25 zł bez limitu czasowego. Czas wspinania się jest nieograniczony. 

Ścianka wspinaczkowa znajduje się również w Centrum Handlowym Alfa. Ceny za jednorazowe wejście wahają się między 15 a 30 zł. Natomiast miejscem, w którym odbywa się dużo zajęć wspinaczkowych dla początkujących jest Grimpado Boulder Studio w Gdańsku. Ceny od 17 zł (bilet ulgowy) do 25 zł.

W Trójmieście nie brakuje miejsc, w których znajdziemy ścianki wspinaczkowe. To dobra okazja do poznania nowego sportu, zarażenia pasją do ruchu nasze dzieci lub po prostu spędzenia czasu aktywnie z rodziną lub znajomymi.