Co warto zobaczyć w Gdańsku? Nowe atrakcje na 2024 

Katarzyna Lepianka - Głuszkiewicz
wtorek, luty 6, 2024 - 11:13

Gdańsk, to miasto pełne atrakcji dla każdego. Jednocześnie znajdziemy ukojenie w naturze, jak i piękne zabytki, ciekawe muzea, czy szereg wydarzeń kulturalnych. Co chwilę powstają nowe atrakcje, które warto odwiedzić. Co warto zobaczyć w Gdańsku w 2024? Przygotowaliśmy dla was przegląd najciekawszych atrakcji w Gdańsku na ten rok.

Stare Miasto, Wyspa Spichrzów i moc atrakcji w Gdańsku

Wybierając się do Gdańska nie sposób nie odwiedzić jednych z jego najważniejszych elementów w tym: Starego Miasta. To tu znajdują się najważniejsze zabytki, jak: Bazylika Mariacka, Brama Wyżynna, Złota Brama i Zielona, Fontanna Neptuna, Ulica Długa, czy Ulica Mariacka, które zdecydowanie są najpiękniejszymi ulicami Gdańska. Będąc na Starym Mieście musicie wstąpić do Dworu Artusa. Usytuowany jest w centrum Gdańska, przy Długim Targu 44, dawniej miejsce spotkań kupców, ośrodek życia towarzyskiego, później giełda. Jego wnętrza was zachwycą swoim rozmachem.

Gdy już skończycie spacer po Starym Mieście, w kilka minut traficie na Wyspę Spichrzów, która od kilku sezonów stała się tętniącą życiem wyspą w samym centrum Gdańska. Umiejscowione są tutaj hotele i apartamenty, ale przede wszystkim mnóstwo restauracji, w których każdy znajdzie coś dla siebie. To idealne miejsce dla osób kochających poznawać nowe smaki i tzw. food lovers.

Muzea warte odwiedzenia w Gdańsku w 2024

DeJa Vu to muzeum złudzeń optycznych, iluzji oraz sztuki cyfrowej. Jest zaskakujące, nieprzewidywalne oraz interaktywne. Oszukają twój wzrok ponad 100 razy, sprawią, że umysł spłata ci figle, a przy tym zapewniają dużo edukacyjnej zabawy. Muzeum iluzji jest dla osób w każdym wieku. 

Przygotujcie sobie kilka godzina na zwiedzenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, bo warto. Misją Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jest opowiadanie o ofiarach II wojny światowej, a także jej bohaterach – często zapomnianych i zepchniętych na margines historii. 

Natomiast Muzeum Bursztynu znajdujące się w Wielkim Młynie to zbiór wiedzy o historii bursztynu i bursztyniarstwa w Polsce. Ważnym punktem do odwiedzenia w Gdańsku jest również Europejskie Centrum Solidarności. Jest tu wystawa stała dotycząca ruchu Solidarność, która przenosi nas w czasie. Poza tym odbywa się tu mnóstwo wydarzeń i wystaw współtowarzyszących.

Koncerty w Gdańsku 2024

W Gdańsku w 2024 roku odbędzie się również sporo koncertów gwiazd i festiwali muzycznych. 6 lutego w klubie B90 na ulicy Elektryków wystąpi kultowy zespół lat 80. - OMD. Mają na swoim koncie miliony sprzedanych płyt i stali się jednym z ulubionych brytyjskich zespołów. 13 lutego na scenie klubu Stary Maneż zaprezentuje się kultowa piosenkarka Maryla Rodowicz z koncertem w ramach trasy „Małgośka Forever”. 27 lutego na Sali Koncertowej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wystąpią Leszek Możdżer i Adam Bałdych. 14 marca w Starym Maneżu wystąpi Nosowska w ramach trasy koncertowej „Widzimy się wieczorem”. Będzie można usłyszeć najważniejsze utwory z solowej kariery artystki, a także z nowego albumu, zatytułowanego „Degrengolada". 16 marca w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance zagra Wojtek Mazolewski Quintet. To wyjątkowa trasa z udziałem zaproszonych gości, wśród których są: Artur Rojek, Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki, Fisz, Król, Spięty i Szczyl. Zaś 19 marca w Sali Koncertowej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance oraz 20 marca w Ergo Arenie wystąpi Sanah. 7 kwietnia w B90 zagra Vito Bambino z koncertem w ramach trasy „Luv tu da max!”

1 i 2 czerwca znany wszystkim Dawid Podsiadło wystąpi podczas dwóch koncertów na Polsat Plus Arena Gdańsk. Natomiast od 5 do 8 czerwca ulica Elektryków stanie się miejscem dla miłośników ciężkich brzmień za sprawą Mystic Festival 2024.


12 i 13 lipca na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk Gdańsk wystąpi Ed Sheeran. Od 27 lipca do 18 sierpnia potrwa Jarmark Dominikański 2024, na którym oprócz stałych elementów i rzemieślników odbywają się również koncerty, pokazy i spotkania. 9-10 sierpnia odbędzie się festiwal Rockowizna na scenie przy Polsat Plus Arena Gdańsk. Ogłoszeni artyści to: Łydka Grubasa, Hunter, Lemon, Pull the Wire. Natomiast 23-25 sierpnia na Twierdzy Wisłoujście ponownie będzie miał miejsce festiwal muzyki elektronicznej Wisłoujście. Od 9 do 10 listopada w AmberExpo odbędzie się druga edycja Inside Seaside Festival – festiwalu, który zadebiutował w zeszłym roku.

W Gdańsku jest mnóstwo miejsc do odwiedzenia. To też miasto, w którym odbywa się bardzo dużo festiwali, koncertów, wystaw i spektakli. Warto śledzić bieżące wydarzenia na naszej stronie: www.prestiztrojmiasto.pl.