Jak używać kalkulatora kredytowego – krok po kroku

prestiz
czwartek, Listopad 30, 2023 - 13:10

Kalkulator kredytowy – co trzeba wpisać?

Kalkulator kredytu gotówkowego znajduje się na stronie internetowej Business Insider. Jego górną część stanowią dwa pola, które uzupełnia przyszły kredytobiorca. Wpisuje się w nich kwotę, jaką chce się zapożyczyć oraz pożądany okres spłaty w miesiącach. Po wprowadzeniu danych użytkownik musi kliknąć niebieski przycisk z napisem „Pokaż najlepsze oferty”.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że kredyty gotówkowe posiadają pewne limity. Największa suma, jaką da się w ten sposób pozyskać, to 250 tys. zł. Poza tym banki zwykle proponują niższe kwoty np. 100 tys. zł.

Wyniki wyszukiwania w kalkulatorze domyślnie szeregują się w kolejności od najniższej raty miesięcznej. Da się jednak zmienić system sortowania na odwrotny, czyli według rat malejąco. W liście propozycji bankowych znajdują się kluczowe informacje dotyczące świadczeń, a dodatkowo można kliknąć jeszcze opcję „Rozwiń szczegóły”.

Jakie informacje pokazuje kalkulator kredytowy?

Kalkulator kredytu gotówkowego Business Insider przy każdej ofercie prezentuje następujące dane:

  • oprocentowanie,
  • prowizję,
  • RRSO,
  • całkowitą kwotę do spłaty,
  • miesięczną ratę.

To najważniejsze parametry dla osoby poszukującej świadczenia dla siebie. Klienci zainteresowani szczegółami mogą rozwinąć dodatkowe pole, w którym znajdą, m.in. miesięczny koszt ubezpieczenia kredytu czy minimalny okres spłaty. Każdy z tych parametrów wymaga rozważenia przed podpisaniem umowy.

Na stronie internetowej, tuż pod kalkulatorem kredytowym, znajdują się także pytania i odpowiedzi dotyczące tej formy finansowania. To sprawia, że narzędzie pomaga nie tylko w przeglądaniu ofert, ale i stanowi bazę wiedzy, która pozwala zwiększyć swoją świadomość na temat zapożyczeń. Dodatkowo przy każdym pytaniu widnieje strzałka, którą należy kliknąć, by poznać odpowiedź.

Na co zwracać uwagę podczas korzystania z kalkulatora kredytowego?

Gdy korzysta się z kalkulatora kredytu gotówkowego, powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na wartość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. To ona pozwala realnie oszacować koszty, jakie trzeba będzie ponieść w przypadku wyboru konkretnego banku. Warto także sprawdzać całkowitą sumę do spłaty.

Należy mieć jednak na uwadze, że system stanowi jedynie pomoc w doborze oferty i przed podpisaniem umowy najlepiej skonsultować się bezpośrednio z pracownikiem placówki. Ponadto wyniki wyszukiwania nie uwzględniają zdolności kredytowej, jaką dysponują poszczególni użytkownicy, przez co nie ma pewności, że otrzyma się dane świadczenie.

Kalkulator Business Insider to duże ułatwienie w poszukiwaniu interesujących i korzystnych propozycji. Należy jednak dokładnie przemyśleć swoją decyzję o pożyczce i rozumieć powagę zobowiązania do spłaty.