Battle(3).asp - bitwa cyfrowych ilustratorów

Prestiż
środa, Listopad 8, 2023 - 13:33

Battle(3).asp czyli trzecia edycja pierwszej w Polsce bitwy ilustratorek_ów cyfrowych. Łączna pula nagród to 3000 zł!

Opis wydarzenia
Battle(3).asp to turniej, który ma na celu skonfrontowanie ze sobą w widowiskowy sposób osób tworzących w cyfrze. Jest to wydarzenie, w którym ilustratorzy_rki będą toczyć pojedynki walcząc o nagrody oraz zajęcie pierwszego miejsca na podium. Samo wydarzenie przyjmuje formę imprezy, gdzie obserwowanie pojedynków artystów_stek w połączeniu z muzyką graną przez Djów staje się spektakularnym doświadczeniem dla zebranej publiczności. Battle(3).asp to forma pojedynku toczonego za pośrednictwem mediów cyfrowych (np.tablet/laptop). Rezultat prac powstających na żywo wyświetlany będzie w czasie rzeczywistym na ekranach (telewizory oraz telebim). Wstępne eliminacje odbędą się za pośrednictwem internetowego formularza, gdzie uczestnicy_czki przesyłać będą swoje prace-portfolio do weryfikacji, z której trzyosobowe Jury wyłoni 2-8 osób, które będą się pojedynkować na żywo w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Przebieg pojedynku
Pojedynek rozpoczyna się od ogłoszenia przez Jury hasła dla pary, która będzie toczyć bitwę. Każdy_a z uczestników_czek w danej parze ma za zadanie przygotować indywidualnie ilustrację w określonym czasie. Hasła będą miały formę krótkiego zdania bądź związku frazeologicznego np.: „Czarny ciągnik” lub „Jajko z niespodzianką”. Praca ma powstać „od zera” podczas pojedynku, a zgromadzona publiczność może obserwować proces jej powstawania na oddzielnym ekranie. Zabronione będzie korzystanie ze zdjęć lub gotowych komponentów (chyba, że powstały w czasie pojedynku). W turnieju udział weźmie 8 osób. Każdy z pojedynków trwać będzie 20 minut. Pierwsza tura obejmie 4 pojedynki, z której do półfinału przejdzie 4 osoby, potem dwa pojedynki po 20 minut, które wyłonią finalistów, a następnie zwycięzcę.

Ocenianie prac

W tej edycji zasiadają @obiektor, @magda.march, @martashurpakova (nazwy jurorów użytkowników na Instagramie). Ocenianie przez trzyosobowe Jury odbywać się będzie w formie tajnej. Wynik przekazywany będzie prowadzącemu, który przedstawi tę informację zebranej publiczności. Ocenie będzie podlegać gotowa ilustracja z uwzględnieniem procesu w jakim powstała.

Inspiracje
Czerpiąc inspirację z bitew toczonych w subkulturze hiphop (freestyle, beatbox, graffiti, breakdance) chcielibyśmy przenieść to doświadczenie na grunt szeroko pojętej ilustracji cyfrowej. Pierwowzorem naszego pomysłu jest amerykański projekt Secret Walls, który swoje turnieje organizuje często w bardzo atrakcyjnych miejscach (m.in. popularne kluby, hale widowiskowe, siedziby wielkich firm).

Nagrody o łącznej puli 3000 zł. Wymagane ukończone 18 lat i wysłanie portfolio w formularzu. Nabór trwa do 20.11.2023.

Battle(3).asp odbędzie się 09.12.2023 o 16:00 w Patio ASP w Gdańsku przy ul. Targ Węglowy 6

Wydarzenie odbywa się na żywo.

Formularz:

Formularz zgłoszeniowy Battle(3).asp (google.com)

Regulamin:

Załącznik 1 regulamin battle(3).asp - Dokumenty Google