Warsztaty upcyklingowe w Forum Gdańsk

Prestiż
wtorek, Październik 31, 2023 - 12:25

W piątek, 3 listopada w godz.14:30-20:00 w Forum Gdańsk odbędą się wyjątkowe ekologiczne warsztaty.

W centrum handlowym powstanie manufaktura szwalnicza, w której będzie można samodzielnie, z nieużywanych już banerów reklamowych wykroić, a następnie uczestniczyć w szyciu spersonalizowanej torby typu shopperka. Zastanawiasz się nad tym, jak wcielać w życie ekologiczne rozwiązania i ograniczyć użycie jednorazówek? Jeśli tak, to to wydarzenie jest dla Ciebie! Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Upcykling, czyli wyższa forma recyklingu

Upcykling to sposób wtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości wyższej, unikatowe i wartościowe. Wykorzystując już istniejące materiały, można ograniczyć ilość odpadów i zmniejszyć negatywny ich wpływ na naszą planetę. Przykładem upcyklingu jest szycie toreb z banerów reklamowych. To idea, która - z uwagi na dbałość o środowisko - propaguje pracę rąk własnych, ograniczając do minimum zużycie energii elektrycznej i gazu. 

- Podczas warsztatów nasi klienci będą mogli przetworzyć niepotrzebne już banery reklamowe w trwałe i modne torby. Samodzielnie wybrać wzór, wykroić torbę lub skorzystać z fachowej pomocy zespołu Pracowni HO:LO. Każda torba będzie unikalnym egzemplarzem. To wyjątkowa okazja do tego, by dając reklamom nowe życie, samodzielnie przekonać się jak działa upcykling. W ten sposób mamy realny wpływ na otaczające nas środowisko - mówi Joanna Piątkowska, marketing manager Forum Gdańsk.

Warsztaty upcyklingowe z tworzenia toreb odbędą się w Forum Gdańsk w piątek 3 listopada w godz.14:30-20:00, na poziomie 0 (mostek historyczny).