Aplikacje do ćwiczeń - 6 najlepszych aplikacji 2023

Katarzyna Lepianka - Głuszkiewicz
poniedziałek, Sierpień 21, 2023 - 12:17

Najlepsze aplikacje do ćwiczeń cieszą się niesłabnącą popularnością. Polubiliśmy je, bo motywują nas do ćwiczeń w domu, na siłowni, w trakcie wakacji. Krótkie treningi, różne poziomy trudności, ustalony plan treningowy, trening cardio: to wszystko oferuje nam darmowa aplikacja, która dostosowuje zestaw ćwiczeń do naszych indywidualnych potrzeb. Opisujemy najlepsze aplikacje fitness, które przygotują dla was zestaw ćwiczeń w domu lub na siłowni, biorąc pod uwagę różne poziomy trudności.

Aplikacje do ćwiczeń – dla kogo? 

Darmowe aplikacje do ćwiczeń są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją sylwetkę i prowadzą zdrowy tryb życia. Niezależnie od tego, czy wykonujemy zestaw ćwiczeń w domu, czy na siłowni, najlepsze aplikacje fitness możemy mieć zawsze przy sobie korzystając ze smartfona lub tabletu. Mogą być przydatne dla osób, które chcą schudnąć lub wyrzeźbić sylwetkę. W zależności od potrzeb, aplikacje przygotują dla nas gotowe plany treningowe z wielu dziedzin: trening cardio, joga, stretching, trening funkcjonalny, krótkie treningi, jeśli nie mamy zbyt wiele czasu. Nie jest istotny wiek, waga, poziom zaawansowania oraz to, jak często uprawiasz sport. Możesz zacząć tu i teraz instalując wybraną aplikację.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji do ćwiczeń? 

Darmowa aplikacja dla ćwiczeń ma wiele zalet. Przede wszystkim nas motywuje: ludziom często brakuje motywacji do ćwiczeń w domu, ruszenia się z kanapy i zadbania o siebie. Aplikacja pokazuje nasze postępy, wyświetla statystyki i tworzy gotowe plany treningowe. Personalizacja jest tutaj sporym atutem. Dodatkowo otrzymujemy profesjonalne wskazówki, bo wiele aplikacji ma wbudowane moduły z poradami od profesjonalistów z dziedziny fitness. Poza tym, aplikacje do ćwiczeń, zapisują historię treningu, więc łatwo śledzić nasze postępy. Ponadto są wygodne i dostępne: możemy z nich korzystać, gdzie chcemy, a zamiast treningu na siłowni, wykonać zestaw ćwiczeń w domu lub w ogrodzie. Nie musimy się martwić o dostępność sprzętu: wystarczy uruchomić najlepszą aplikację fitness i rozpocząć trening. 

MyFitnessPal

Jedną z szęściu najlepszych aplikacji fitness jest MyFitnessPal. Pomaga monitorować ilość spożytych kalorii i wartości odżywczych. Użytkownicy mogą skomponować swoje posiłki wybierając produkty z bazy lub skanując kody kreskowe podczas zakupów. Dzięki temu łatwiej śledzić wartości odżywcze tego, co jemy. MyFitnessPal dostarcza statystyki i raporty dotyczące postępów, np. spadek wagi, czy zmiany w składzie ciała. Podczas wykonywaniu treningu cardio, jazdy na rowerze czy ćwiczeń w domu otrzymujemy informację o czasie intensywności treningu, co pozwala obliczyć spalone kalorie. 

Home Workout – No Equipments

Aplikacja Home Workout – No Equipments jest dla wszystkich, którzy chcą ćwiczyć efektywnie, a nie posiadają profesjonalnego sprzętu fitness. Oferuje dużo ćwiczeń w domu, które można wykonywać opierajac się o ustalony wcześniej plan treningowy. Znajdziemy tutaj filmiki wideo, na których pokazane jest krok po kroku, jak wykonać dane ćwiczenie, tak, żeby nie nabawić się kontuzji i osiągnąć zamierzone efekty treningowe. 

Jefit

Aplikacja Jefit oferuje gotowe programy treningowe dostosowane do różnych celów takich jak: budowa masy mięśniowej, spalanie tłuszczu czy poprawa kondycji. Każde ćwiczenie jest opisane i zawiera grafikę, jak je prawidłowo wykonać. Podczas ćwiczeń w domu, aplikacja zlicza powtórzenia, obciążenie i czas trwania treningu. Generuje również raporty i wykresy, dzięki czemu można śledzić postępy i wyznaczać sobie kolejne cele treningowe. 

Fitify

Fitify to aplikacja, które może stać się twoim trenerem personalnym, zainstalowanym na smartfonie. Na podstawie swoich preferencji możesz wybierać spośród różnorodnych treningów: cardio, stretching, tabata i wiele innych. Możesz stworzyć własne plany treningowe i dodać je do kalendarza. Aplikacja ma funkcję przypominającą o treningach oraz motywacyjne powiadomienia, które pomagają utrzymać systematyczność. 

Nike Run Club

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja Nike Run Club, jest stworzona do monitorowania i poprawiania swoich treningów biegowych. Zapisuje przebyte trasy i dystanse, więc można zobaczyć ile kilometrów zrobiliśmy i jakie było nasze średnie tempo. Jeśli potrzebujemy elementu rywalizacji, aplikacja oferuje dostęp do wyzwań, które można podjąć z innymi biegaczami. Podczas biegu będzie ci wydawać instrukcje głosowe i poinformuje cię o tempie, przebiegniętym dystanie i postępach. 

Daily workouts free

Darmowa aplikacja Daily Workouts Free przyda się wszystkim osobom, które są fanami ćwiczeń w domu. Układa zestawy treningowe odpowiadające różnym poziomom trudności. Ustalony plan treningowy pomoże nam wyćwiczyć poszczególne partie ciała: nogi, brzuch, ramiona, pośladki. Dzięki temu, wykonujemy skuteczne treningi, jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze, które wydalibyśmy na abonament na siłowni. 

Najlepsze aplikacje do ćwiczeń są dostępne dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Niezależnie od tego ile mamy lat i jaka jest nasza historia treningu, warto skorzystać z darmowych aplikacji fitness. Przygotują dla nas gotowe plany treningowe dostosowując je do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu możemy wykonywać zestaw ćwiczeń w domu przygotowanych specjalnie dla nas. Efekty będą dla nas widoczne już po kilku treningach, co sprawi, że jeszcze chętniej będziemy trenować.