Gdańsk: czy catering dietetyczny naprawdę oszczędza czas? Rozwiązanie dla zapracowanych

Joanna Bieńkowska
poniedziałek, Lipiec 10, 2023 - 13:59

Jednym z najważniejszych problemów współczesnego świata jest brak czasu. Praca, obowiązki domowe i różne inne aktywności sprawiają, że żyjemy w ciągłym biegu. Dlatego wiele osób zastanawia się, czy catering dietetyczny jest dobrym sposobem na zaoszczędzenie czasu. Ile godzin można w ten sposób zyskać każdego dnia?

 

Catering dietetyczny w Gdańsku – czy to się opłaca?

Zastanawiając się, ile kosztuje catering dietetyczny na miesiąc, trzeba pamiętać, że nie tylko koszt finansowy warto wziąć pod uwagę, ale i czas! Dieta cateringowa to bowiem ogromna oszczędność czasu. W skali miesiąca może to być nawet 80 godzin, czyli odpowiednik połowy etatu. Dlatego tak wiele osób uważa, że jest to niezwykle opłacalna inwestycja.

Dieta pudełkowa – ile czasu można zaoszczędzić na zakupach spożywczych?

Same zakupy mogą zajmować kilka godzin tygodniowo. Aby przygotować zdrowe dania, konieczne jest ułożenie jadłospisu i sporządzenie listy zakupów. Świadomy konsument powinien przed zakupem uważnie sprawdzić skład produktów oraz ich datę przydatności do spożycia.  Do sklepu trzeba też dojechać, co w dużych miastach bywa dość uciążliwe.

Zamawiając jedzenie pudełkowe, trzeba jedynie podać adres dostawy i wybrać daty. Cała operacja zajmuje maksymalnie kilka minut. Posiłki dostarczane są bezpośrednio do wskazanego miejsca – nie trzeba po nie nigdzie jeździć. Wygodnie, bez wychodzenia z domu, smaczny catering dietetyczny w Gdańsku zamówisz na:  https://www.wygodnadieta.pl/catering-dietetyczny-gdansk.

Catering z dowozem – alternatywa dla gotowania

Kolejnym etapem sporządzania posiłków jest gotowanie. W internecie można znaleźć wiele przepisów na „obiad w 15 minut”, jednak każdy, kto próbował z nich korzystać, zdaje sobie sprawę, że ich autorzy często mijają się z prawdą. Szczególnie jeśli posiłek przygotowuje osoba bez gastronomicznego doświadczenia. Szacując bardziej realistycznie, przygotowanie pięciu urozmaiconych posiłków nie uda się w czasie poniżej 2 godzin dziennie, co w skali miesiąca daje około 60 godzin.

Dieta cateringowa wymaga jedynie podgrzania. Najwygodniej zrobić to w kuchence mikrofalowej – wówczas można wykorzystać pojemniki, w których została doręczona. Niektóre potrawy są też przeznaczone do spożywania na zimno. Dieta pudełkowa jest więc gotowa do spożycia od razu lub po kilkuminutowym podgrzewaniu.

Dieta pudełkowa pozwala uniknąć sprzątania kuchni

Po przygotowaniu bardziej skomplikowanych dań często konieczne jest dokładne sprzątanie. Brudne naczynia i blaty, plamy po pryskającym sosie, czy wymagający czyszczenia blender sprawiają, że doprowadzenie kuchni do porządku może zająć nawet kilkadziesiąt minut, a w skali miesiąca przynajmniej kilka godzin.

Catering dietetyczny dostarczany jest w jednorazowych pojemnikach. Dania można spożywać bezpośrednio z opakowania lub przełożyć na talerz. Jednak umycie kilku brudnych naczyń nie powinno zająć więcej niż kilka minut, jest więc o wiele mniej czasochłonne, niż porządkowanie bałaganu po gotowaniu.

Catering dietetyczny – smaczne i zdrowe posiłki

Poza oczywistą oszczędnością czas dieta pudełkowa ma także inne zalety. Należy do nich smak oferowanych potraw. Są one komponowane przez profesjonalistów, a nad ich jakością czuwa doświadczony szef kuchni. Menu jest bardzo różnorodne, a proponowane dania są inspirowane kuchniami z całego świata i pozwalają poznać wiele nieoczywistych smaków.

Posiłki w cateringu dietetycznym powstają na bazie jadłospisu ułożonego przez dietetyka. Można więc mieć pewność, że dieta jest zdrowa i zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach.