Dzień otwarty Młynów Gdańskich

Joanna Bieńkowska
wtorek, Czerwiec 6, 2023 - 12:25

Zakończyła się budowa trójmiejskiej inwestycji Młyny Gdańskie. Deweloper ALLCON zaprasza na dzień otwarty organizowany w sobotę, 27 maja 2023 w godzinach 10:00-16:00.

 

Średniowieczny Wielki Młyn i inwestycję przy ulicy Malczewskiego łączy więcej niż zbieżność nazwy. Projektanci Młynów Gdańskich wyraźnie inspirowali się architekturą i urbanistyką starego Gdańska. Nie zabrakło odniesień do najbliższego otoczenia i historii dzielnicy. Nazwa osiedla nawiązuje do pierwszych młynów nad Potokiem Siedleckim, a wygląd elewacji koresponduje z ceglaną zabudową pobliskiego neogotyckiego gmachu liceum. 

Inwestycja składa się z czterech kameralnych budynków, otaczających przestrzenny dziedziniec. Nowe lokale usługowe przy ulicy Malczewskiego to ukłon w stronę tradycji kupieckich, natomiast reprezentacyjna strefa wejściowa budzi skojarzenia z bramami miejskimi niegdyś zlokalizowanymi w tej części Gdańska. 

Historia dzielnicy stała się inspiracją dla zagospodarowania terenu inwestycji. Drzewa na kaskadowym dziedzińcu nawiązują do rosnących tu niegdyś wiśniowych sadów i nieistniejących już okolicznych winnic. Wśród roślinności stworzono trzy place, każdy o innych charakterze. Pierwszy jest miejscem wyciszenia w otoczeniu traw, krzewów i drzew. Z najwyżej położonego rozpościera się piękny widok na teren całego osiedla. Do trzeciego prowadzą ścieżki i kaskada wodna. Stanowi on serce całego założenia z leniwie obracającym się kołem młyńskim i wejściem do strefy klubowo-rekreacyjnej.

Młyny Gdańskie oferują bogactwo przestrzeni życia towarzyskiego i odpoczynku. Na słonecznym, zielonym dziedzińcu łatwo zapomnieć o zgiełku wielkiego miasta.  Alejki i ławki to naturalne miejsca wyciszenia czy spotkań z przyjaciółmi. Dopełnieniem możliwości relaksu są pomieszczenia rekreacyjne z salą klubową, stołem bilardowym i strefą fitness. Elegancko umeblowane wnętrze sprzyja rozmowom przy kawie, a bogato wyposażona sala fitness z częścią do ćwiczeń cardio pomoże zachować zdrowie i dobrą kondycję.

Inwestycja leży niecałe dwa kilometry od Śródmieścia Gdańska. Bliskość linii tramwajowej i ulicy Kartuskiej gwarantuje bardzo łatwy dojazd samochodem, rowerem lub komunikacją publiczną. Położenie na uboczu i kameralny charakter zapewniają ciszę i spokój w bezpośredniej bliskości centrum miasta. Dla bezpieczeństwa mieszkańców, osiedle wyposażono w system kontroli dostępu oraz monitoring z opcją podglądu widoku z kamer.

Młyny Gdańskie to duży wybór lokali. W ofercie znajdują się mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, w metrażach od 46 do 104 m2. Bez względu na wielkość, wszystkie lokale cechuje funkcjonalny układ pomieszczeń. W ofercie znajdują się również apartamenty na parterze z własnym ogródkiem. 

Warto dodać, że w sąsiedztwie inwestycji powstał mural inspirowany przeszłością dzielnicy Siedlce. Został on wykonany w stylistyce starych gdańskich pocztówek i przedstawia obiekty nawiązujące do historii okolicy, jak młyn czy winnica. Za inicjatywę odpowiada deweloper ALLCON, natomiast autorem muralu jest Marcin Budziński ze studia WAKEUPTIME.