Poznaliśmy wszystkich finalistów Red Bull Dance Your Style Poland!

Joanna Bieńkowska
wtorek, Maj 23, 2023 - 13:57

Uczestnik podczas Red Bull Dance Your Style, fot. Raven Cave Adrian Kulesza

W minioną sobotę, 20 maja, gdańską stocznią zawładnął street dance. Podczas eliminacji w Plener 33 do walki stanęło łącznie 69-ciu tancerzy, z których została wyłoniona najlepsza 16-tka. O tym, kto wygrał, decydowała przybyła na miejsce widownia, głosując w każdej rundzie na najlepszego zawodnika. W ostatnim starciu najbardziej spodobał się publiczności Lordunio, czym zagwarantował sobie miejsce w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w poznańskim Klubie Tama 3 czerwca.

Podczas drugiego przystanku kwalifikacyjnego Red Bull Dance Your Style Poland na jednej scenie rywalizowali
ze sobą tancerze specjalizujący się w różnych stylach, takich jak: tutting, waving, hip-hop, beat ya feet, czy waacking. Uczestnicy tańczyli w rytm największych hitów muzycznych, a zwycięzcę wybrała publiczność. Tego dnia to Alan Piotrowski, czyli Lordunio, wywalczył sobie uznanie widowni: „Czuję niesamowicie dużą ekscytację, bo bardzo dawno nie brałem udziału w zawodach, więc to piękny powrót do batelek po 8 latach przerwy! Gdyby nie publiczność, nie byłoby mnie w finale. To widownia sprawiła dzisiaj, że chciałem dać z siebie wszystko!” – tak opowiadał tuż po wygranej.

O atmosferę w trakcie kwalifikacji w Gdańsku zadbali prowadzący: Kuba Ciąpała oraz Ryfa Ri.
Niesamowity poziom tancerzy, którzy przyjechali z całej Polski, by walczyć o ostatnie 4 miejsca
w Poznaniu. Nie mogę się doczekać finałowego starcia najlepszej 16-tki!  
– tak podsumował ostatnie eliminacje Kuba. „Poziom morza, jodu i energii wstąpił w ludzi! Publiczność była dzisiaj mega odpalona, dzięki temu tancerze wbijali się pięknie na frazy.” – dodała Ryfa Ri. 

W tym roku o udział w imprezie starało się łącznie ponad 100 tancerzy podczas dwóch przystanków –
we Wrocławiu 13 maja oraz w minioną sobotę, w Gdańsku. W trakcie eliminacji wyłoniono po 4 tancerzy, którzy otrzymali zaproszenie do udziału w finale. W Gdańsku w tym gronie znaleźli się: Lordunio, Kajtek, Wawko i Maza. Dołączą oni tym samym do 4-ki wyłonionej we Wrocławiu, czyli Jędrasa, Kuby, Jaśka i Mai oraz 8-ki tancerzy, wyróżnionej przed finałem dzikimi kartami, w skład której wchodzą: Doma, Piotr Pi, Popping Mario, Żurek, Alexiey, Tina Papazyan, Julia Stawska i Oliwia Ratyńska. 16-tu najlepszych tancerzy zmierzy się w wielkim finale w Poznaniu (sobota, 3 czerwca, klub Tama).

Przystanek finałowy będzie biletowany. Wejściówki dla publiczności kosztują 49 zł. Link do zakupu biletów: https://www.ebilet.pl/sport/fitness-i-taniec/red-bull-dance-your-style-poland.

Więcej informacji o projekcie: www.redbull.pl/danceyourstyle