III BAL RÓWNYCH SZANS

Joanna Bieńkowska
wtorek, Styczeń 31, 2023 - 13:20

Fundacja Wspierania Rozwoju JA TEŻ zaprasza na III BAL RÓWNYCH SZANS, organizowany w ramach kampanii społecznej  #jestem21 w partnerstwie z Miastem Gdańsk oraz Olivia Centre. Już 11 lutego 2023 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Podsumujemy 10 LAT DROGI po lepszą przyszłość dla osób z zespołem Downa.

Fundacja Wspierania Rozwoju JA TEŻ zaprasza na III BAL RÓWNYCH SZANS, organizowany w ramach kampanii społecznej  #jestem21 w partnerstwie z Miastem Gdańsk oraz Olivia Centre. Już 11 lutego 2023 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Podsumujemy 10 LAT DROGI po lepszą przyszłość dla osób z zespołem Downa.

Organizatorzy tak piszą o wydarzeniu:

Będziemy się wspólnie bawić, jednocześnie zbierając środki na nowe działania: wsparcie edukacji włączającej oraz mieszkalnictwo wspomagane. Gwiazdą muzyczną wieczoru będzie Natalia Kukulska a aukcję główną poprowadzi Przemek Kossakowski, i to nie sam. A to tylko część atrakcji.

Na samym początku balu zaprosimy Państwa do krótkiej opowieści o misji dla jakiej istnieje i działa Fundacja JA TEŻ. Podziękujemy naszym sponsorom i pokażemy kilka migawek z działalności ośrodka edukacyjno-rehabilitacyjnego, który powstał dzięki aukcjom i wsparciu uczestników dwóch poprzednich balów charytatywnych.

GWIAZDĄ WIECZORU będzie NATALIA KUKULSKA, jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek, autorka tekstów i współautorka muzyki. Na naszym balu wystąpi w wyjątkowym duecie razem z gitarzystą i zaśpiewa klimatyczne wersje swoich największych przebojów. Koncert będzie trwał ok. 30 minut plus bisy na życzenie publiczności.

W 2021 roku wokalistka obchodziła 25-lecie pracy artystycznej, co uczciła wyjątkowym wydawnictwem "Jednogłośna", a także udziałem w formacie "MTV Unplugged". W social mediach obserwuje ją ponad 400 tysięcy fanów. Jej klipy w serwisie YouTube zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy, a koncerty wyprzedają się niemal do ostatniego miejsca. Nic dziwnego skoro Natalia stale zaskakuje publiczność kolejnymi odsłonami: choć od lat wierna jest muzyce elektronicznej, nie przeszkadza jej to w romansie z akustycznymi, a nawet symfonicznymi formami.

Natalia jest laureatką Telekamery, nagrody Telewizji Polskiej za Indywidualność Roku, wielokrotnie uznana Wokalistką Roku przez rozgłośnie radiowe oraz pisma branżowe. Widzowie mogli też oglądać ją w siódmej edycji programu „The Voice of Poland”, gdzie była trenerką Ani Karwan, która była gwiazdą naszego poprzedniego balu w 2020r.

Bardzo ważną część kariery Natalii stanowi jej działalność charytatywna, a sama wokalistka została doceniona statuetką “Gwiazda dobroczynności”. Jest nam niezmiernie miło, że teraz to wielkie serce i cudowny głos zaprezentuje na naszym balu.

AUKCJA GŁÓWNA Z LICYTACJĄ zostanie poprowadzona przez PRZEMKA KOSSAKOWSKIEGO, niekonwencjonalnego dziennikarza, dokumentalistę i podróżnika. Przez ponad 8 lat zaskakiwał swoimi programami w telewizji TTV i TVN (“Kossakowski. Szósty Zmysł”, Kossakowski. Być jak…”, “Kossakowski. Inicjacja“, “Kossakowski. Wtajemniczenie”, “Kossakowski. Nieoczywiste”). Dla nas szczególnie ważny był program “Down The Road. Zespół w trasie”, który był ogromnym hitem i podbił serca widzów w całej Polsce. Jego trzy edycje w nieprawdopodobny sposób odczarowały temat zespołu Downa i złamały wiele stereotypów. Za ten program otrzymał nagrodę Lodołamacze 2020 w kategorii „Dziennikarz bez barier” i Telekamerę 2021 w kategorii „Osobowość telewizyjna”. W prowadzeniu aukcji będzie Przemkowi towarzyszył JANEK SKIBA, uczestnik drugiej edycji programu DTR . Będzie więc bardzo niekonwencjonalnie, spontanicznie, prawdziwie i od serca.

Oczywiście jak zawsze będzie też AUKCJA CICHA oraz LOTERIA FANTOWA. Więcej informacji o zaplanowanych aukcjach będziemy przekazywać bliżej wydarzenia. Na pierwszym balu przedmioty w aukcjach zostały wylicytowane za kwotę ponad 52 000 PLN a loteria przyniosła dodatkowe 5 000 PLN. Na drugim balu w aukcjach zebraliśmy łącznie prawie 70 000 PLN i 3000 PLN z loterii. Poprzeczka jest więc zawieszona bardzo wysoko. Mamy jednak nadzieję, że w kolejnej edycji goście będą równie hojni, zachowamy trend zwyżkowy i pobijemy kolejny rekord.

Do tańca zagra zespół THE CELEBRATION BAND, w którego skład wchodzą doświadczeni i wykształceni trójmiejscy muzycy. Każdy utwór grany jest w 100 na żywo, a pieczołowicie przygotowywane aranżacje niejednokrotnie zaskakują. Zespół grał już dla nas na drugiej edycji balu i sprawdził się znakomicie rozgrzewając atmosferę na parkiecie i tym razem również nie mogło ich zabraknąć.

POKAZ TAŃCA TOWARZYSKIEGO zaprezentują pary sportowe z Tanecznego Klubu Sportowego Creative Dance startujące na turniejach w Polsce i za granicą.

Posłuchamy piosenki “JA TEŻ”  - hymnu Fundacji - w wykonaniu  Żanety Promy z zespołu SPARK, na tle teledysk nagrany we wnętrzach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.  Wokalistka zaśpiewa dla gości balu pierwszy raz ten utwór na żywo.  Artur Gadowski z zespołu IRA będzie jej towarzyszył w nagranym teledysku. Głównym bohaterem nagrania jest Michał Milka, pierwsza osoba z zespołem Downa pracująca w urzędzie Miasta Gdańska, jeden z uczestników pierwszej edycji programu “Down the Road. Zespół w trasie” i od kilku lat ambasador Fundacji JA TEŻ.

Bal poprowadzi dla nas po raz trzeci osoba o wielkim sercu i niezwykłej lekkości słowa czyli BEATA SZEWCZYK, dziennikarka Radia Gdańsk, a w przeszłości również Radia Kolor i Radia ZET.

O MENU podczas wieczoru zadba dla Państwa firma BANGLOB : welcome drink, 2 daniowa kolacja serwowana, bufety zimne i słodkie, gorąca przekąska, napoje bezalkoholowe ciepłe i zimne oraz wino bez limitów. Inne alkohole dodatkowo płatne - możliwość zakupu na miejscu.

 

Partnerzy: Miasto Gdańsk, Olivia Centre (https://www.oliviacentre.com

Sponsor główny: włosKoncept Elwira Marciniak (http://wloskoncept.pl), 

Sponsorzy: Lellek Porsche Centrum Sopot (https://www.porsche-sopot.pl), Ziaja (https://ziaja.com), 

Patronat medialny: Trójmiasto.pl (https://www.trojmiasto.pl) , Zatoka Piękna (https://www.zatokapiekna.pl), Prestiż Magazyn Trójmiejski (https://prestiztrojmiasto.pl), Together Magazyn (https://togethermagazyn.pl), Magazyn Kobiet (https://magazynkobiet.pl

 

Wszystkie szczegóły w poniższych linkach:

Strona główna balu: https://jatez.org.pl/iii-bal-rownych-szans

Program balu: https://jatez.org.pl/iii-bal-rownych-szans-program

Formularz rezerwacyjny: https://jatez.org.pl/iii-bal-rownych-szans-rezerwacja

Aukcja: https://jatez.org.pl/iii-bal-rownych-szans-aukcja

 

Misją Fundacji Wspierania Rozwoju JA TEŻ są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa.

Fundacja powstała dokładnie 6 grudnia 2012 roku w Gdańsku. Obchodzimy zatem okrągły jubileusz 10-lecia naszej działalności. Za nami ogrom pracy, wiele zmagań o lepsze życie dla osób z zespołem Downa oraz niezwykłe osiągnięcia. Przed nami coraz więcej możliwości i coraz jaśniejsze słońce. Cieszymy się, że jesteśmy w Gdańsku, gdzie prawdziwie widać morze możliwości.

Od 2017 roku mamy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Jesteśmy członkiem EDSA (European Down Syndrome Association) oraz DSI (Down Syndrome International).