Bieg Parkrun Gdańsk

Gdańska edycja biegów parkrun po raz kolejny przebiegła pod znakiem siarczystego mrozu (-12 stopni). Nie zniechęciło to jednak uczestników do stawienia się na starcie i pokonania dystansu 5 km. W 3 edycji gdańskiego biegu na starcie stanęły 3 panie oraz 15 panów.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Krzysztof Tokarski w czasie 21:00. Drugi na metę wbiegł Robert Król /reprezentujący grupę Biegamyrazem.pl/ uzyskując wynik 21:21, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Klawikowski - UMWP z rezultatem 21:47.

Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Ewa Król, która pokonała dystans w czasie 23:08. Na drugiej pozycji uplasowała Maria Wrotkowska z wynikiem 29:10, a trzecie miejsce zajęła Renata Czepukojć 31:50.

Podczas biegu padły 3 rekordy życiowe uzyskanych w ramach parkrun Gdańsk. Swoje najlepsze wyniki ustanowili:

Ewa Król– 23:08

Piotr Belling – 23:27

Wacław Chmielowski – 27:27

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach gdańskiego parkrun po 3 edycjach przedstawia się następująco.

Panie:

Katarzyna Rosa (Biegamyrazem.pl) - 297 pkt.

Ewa Król (niezrzeszona) - 199 pkt.

Maria Wrotkowska (niezrzeszona) - 197 pkt.

Panowie:

Lech Bożeński (niezrzeszony) – 300 pkt.

Tomasz Lebedek (niezrzeszony) - 277 pkt.

Dominik Łoński (Biegamyrazem.pl) - 200 pkt.

Bieg parkrun Gdańsk organizowany jest przez Stowarzyszenie parkrun Polska oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Kolejna runda już w kolejną sobotę. Start o godzinie 9.00.