Festiwal "Szczęście na głowie" - 8.III

Nie odkładaj szczęścia na później i weź udział w festiwalu "Szczęście na głowie", który w dniu 8 marca odbędzie się w Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Ośmiu znakomitych prelegentów przedstawi swoją koncepcję szczęścia i swój sposób na szczęśliwe życie. Wystąpią m.in. Martzna Wojciechowska, Jacek Walkiewicz i Ewa Foley. 

Celem projektu jest pokazanie, w jaki sposób można aktywnie wpływać na poziom odczuwanego szczęścia, a tym samym na jakość swojego życia i  relacji oraz na poziom satysfakcji życiowej. Organizatorzy chcą udowodnić, że można być szczęśliwym człowiekiem bez powodu, że szczęście jest wyborem, indywidualną decyzją, którą każdy może podjąć w każdej chwili, bez względu na okoliczności życiowe, których doświadcza.

Można próbować kupić sobie szczęście za pieniądze, ale można postarać się posiąść mądrość życiową, która sprawi ,że nauczymy się być szczęśliwi niezależnie od okoliczności. Myśleć pozytywnie, uśmiechać się szeroko do życia i ludzi, prowokować własne szczęście. Jak? Tego właśnie dowiemy się 8 Marca w Warszawie, dzięki prelekcjom znakomitych mówców motywacyjnych i życiowych praktyków. Przedstawią oni swoją koncepcję szczęścia i swój sposób na szczęśliwe życie. Ogólnym tematem wszystkich prelekcji będzie: „Sztuka szczęśliwego życia: moje zrozumienie szczęścia, czym dla mnie jest szczęście”. Kogo zobaczymy podczas festiwalu?

 PRELEGENCI i tematy prelekcji:

-         Ewa Foley, „Szczęściu wystarczy nieco pomóc…”

-        Jacek Walkiewicz, „O szczęściu”

-        Iwona Majewska-Opiełka, „Szczęście to praca we wnętrzu”

-        Martyna Wojciechowska „W drodze”

-       Grzegorz Turniak, „Nawyk szczęścia”

-       Karolina Wicenciak, „Celebracja życia, doceń to co masz”

-       Jerzy Zientkowski, „Szczęście małe i duże”

-        Rafał Żak, „Między optymizmem a pesymizmem”‎

-        Gość specjalny: Elżbieta Dąbrowska, „Joga śmiechu” 

Żyjemy w czasach praktycznie nieograniczonych możliwości. Ludzie się bogacą, kształcą, podnosi się jakość życia wynikająca z ilości zgromadzonych dóbr. Jednak badania pokazują, że mimo tak dobrej sytuacji, satysfakcja i poczucie szczęścia człowieka nie mają się najlepiej. Wraz z rozwojem społeczeństwa można zaobserwować wzrost zachorowań na depresje, stany lękowe, wzrasta także ilość osób uzależnionych od alkoholu lub leków. Oznacza to, że związek pomiędzy dobrobytem, a psychologicznym funkcjonowaniem człowieka jest ograniczony, a także, że współczesny człowiek nie wie, w jaki sposób realnie wpływać na jakość swojego życia i jak podnosić jego jakość.

Tymczasem badania pokazują również, że każdy człowiek w znacznej mierze sam odpowiedzialny jest za własny poziom szczęścia. Oznacza to, że każdy z nas może podjąć określone działania, by żyć szczęśliwie, by życie było bardziej satysfakcjonujące i lepsze. Psychologia pozytywna jako nowa gałąź nauki wskazuje, że ludzie, którzy są szczęśliwi mogą pochwalić się lepszym stanem zdrowia, a także żyją nawet o 10 lat dłużej niż osoby posiadające obniżony nastrój. Co więcej ci, którzy są szczęśliwi osiągają w życiu więcej. Często są to osoby kreatywne, optymistycznie nastawione i aktywnie działające. Chętnie podejmują różnorakie wyzwania, nie zniechęcają ich trudności. Badania pokazują, że osoby szczęśliwe budują głębsze i bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi. Są w stanie udzielać wsparcia, a także je przyjąć.  W związku lepiej sobie radzą z życiowymi wyzwaniami. 

Chcesz się o tym przekonać? Przyjdź na festiwal "Szczęście na głowie". Impreza ma charakter charytatywny Dochód przekazany zostanie przez organizatorów na protezę lewej ręki Macieja Jaraszka, podopiecznego Fundacji Poza Horyzonty Jaśka Meli. Maciej stracił rękę w wypadku motocyklowym. Jeśli chcesz celebrować szczęśliwe życie i jednocześnie pomóc, zakup cegiełkę w formie biletu.

www.szczescienaglowie.evenea.pl/?source=directory

Więcej o festiwalu na stronie