Dobra kuchnia, klimatyczne wnętrze, przyjazna atmosfera – to wszystko są czynniki składowe sukcesu w gastronomii. Ale o tym, czy nowy lokal na rynku odniesie sukces, czy stanie się w pewnym sensie kultowy, decydują szczegóły, tak zwane unikatowe wartości dodane. Tą właśnie ścieżką podążyli właściciele Głuchego Telefonu – bistro-pubu w Gdyni przy ul. Świętojańskiej 52. Byliśmy na hucznym otwarciu. 

Ulica Świętojańska w Gdyni sama w sobie jest kultowa. Kiedyś była handlową wizytówką Trójmiasta, ale po boomie na duże galerie handlowe straciła blask i znaczenie. Od kilku lat obserwujemy jednak prawdziwy renesans Świętojańskiej, która dzisiaj ściąga głownie wszystkich tych, którzy spragnieni są kulinarnych wrażeń. 

Kulinarna Świętojańska inspiruje smakami i aromatami, od przeszłości, kiedy na tej ulicy znajdowały się chętnie odwiedzane przedwojenne kawiarnie, po dzisiejsze, oryginalne restauracje proponujące zarówno dania z najodleglejszych zakątków świata, jak i rodzimego podwórka. 

Na otwarciu Głuchy Telefon pękał w szwach. Nie zabrakło też znanych gości, z piłkarzami gdyńskiej Arki na czele. Pojawili się m.in. Pawel Steinbors, Krzysztof Sobieraj, Marcus da Silva, Rafał Siemaszko i Dawid Sołdecki. O muzyczne doznania zadbał ceniony polski DJ Konrad Lone i saksofonista Bari Sax. 

Było głośno, sympatycznie i towarzysko, bo Głuchy Telefon to miejsce, które sprzyja nawiązywaniu i zacieśnianiu relacji. Tutaj można nie tylko skosztować znakomitej kuchni polskiej, ale także w przyjemnej atmosferze spędzić wieczór z przyjaciółmi, czy umówić się na randkę z ukochaną osobą. A jeśli jesteś singlem i nie możesz oderwać oczu od pięknej kobiety siedzącej przy innym stoliku, wystarczy, że chwycisz za słuchawkę oryginalnego telefonu stojącego na Twoim stoliku i w sekundę się z nią połączysz. Jak rozwinie się dalej tak oryginalnie rozpoczęta znajomość? Tego nie wie nikt, ale wyobraź sobie zdziwienie i uśmiech gości, którzy na Waszym weselu pytać będą o to, jak się poznaliście? 

Oczywiście, telefony na stolikach mają też bardziej powszechne zastosowanie. Możesz po prostu z niego zadzwonić do baru i zamówić dodatkowego drinka... dla siebie lub dla pięknej kobiety przy sąsiednim stoliku. Telefony na stolikach to jest właśnie ta wartość dodana, która robi różnicę. Warto przyjść i wypróbować. Głuchy Telefon to miejsce, które z pewnością zasługuje na Waszą uwagę.