Konferencje, prelekcje w szkołach, pokazy samobadania jąder to tylko niewielka część ogólnopolskiej kampanii na rzecz profilaktyki raka jądra - Odważni Wygrywają. Wydarzenie organizowane przez fundację „Gdyński Most Nadziei” od kilku lat przyciąga uwagę mediów, sponsorów, a przede wszystkim mężczyzn, którym zależy na własnym zdrowiu.

Tegoroczna edycja Odważnych to także wyjątkowy, charytatywny kalendarz - tym razem w nowej odsłonie! Odważni dla Odważnych są projektem, w którym zobaczyć można niesamowite fotografie komandosów FORMOZY w akcji. Kalendarz zamówić można poprzez stronę www.odwazni.com.

Temat raka jądra w naszym społeczeństwie jest poruszany niechętnie, co powoduje, że świadomość ewentualnych zagrożeń jest niewielka. Dla wielu mężczyzn rozmowa o swoim ciele i ewentualnych problemach zdrowotnych może być wyjątkowo krępująca. Samoświadomość jest jednak powodem do dumy i oznaką prawdziwego męstwa - mówi Małgorzata Marmajewska, psychoonkolog i prezes Fundacji „Gdyński Most Nadziei”.

Profilaktyka jest niezwykle istotna - dzięki samobadaniu możliwe jest wczesne wykrycie raka jądra. Ten z kolei, we wczesnym stadium, jest wyleczalny niemalże w 100%. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z pomocy specjalistów. 

W ramach listopadowej edycji kampanii Odważni Wygrywają będzie można wykonać łącznie około 200 bezpłatnych badań USG jąder w placówkach partnerów akcji: Przychodni Lekarskiej Witomino, Centrum USG Diagnoson,  WCO Wojewódzkim Centrum Onkologii, Poliklinice evi-Med, Clinica Medica, Medica Assistance S.A., Lekarskiej Spółdzielni Pracy w Gdyni.

W akcji biorą udział liczne, trójmiejskie lokale gastronomiczne. To w nich chętni będą mogli spróbować Odważnych Dań przygotowanych specjalnie z racji kampanii. 10-15% dochodu z ich sprzedaży zostanie przekazane na poczet kampanii. 

Aktualne informacje o harmonogramie wydarzeń w ramach listopadowej akcji oraz profilaktyce raka jądra można odnaleźć na stronie www.odwazni.com oraz profilu facebookowym Odważni Wygrywają.