Wokół wybielania zębów pojawiło się mnóstwo stereotypów. Nadwrażliwość zębów, osłabione szkliwo, czy większa podatność na próchnicę to tylko niektóre z nich. Tymczasem wybielanie zębów jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, co potwierdzają liczne badania naukowe. Koniecznie jednak musi być przeprowadzane przez wykwalifikowany personel – przekonuje lek. stom. Michał Nawrocki z kliniki stomatologicznej Nawrocki Clinic w Gdańsku. 

Dlaczego nie każdy może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem? Cały problem polega na tym, że na świat przychodzimy z genetycznie zaprogramowanym kolorem zębów. Białe, mleczne, szarawe, a nawet żółtawo kremowe - do koloru do wyboru. Natomiast wraz z procesem starzenia zęby w sposób naturalny ciemnieją. Oczywiście pewne zachowania mogą ten proces przyspieszyć. 

- Kolor zębów niekorzystnie się zmienia przez picie kawy, czy mocnej herbaty. Często pozostający, trudny do usunięcia osad na filiżance, również pozostaje na szkliwie zębów. Lampka czerwonego wina zalecana na problemy z sercem, niekoniecznie służy zębom. Na szczęście w dzisiejszych czasach to nie jest problem – mówi lek. stom. Michał Nawrocki, właściciel Nawrocki Clinic w Gdańsku.

Sposobów wybielania zębów jest mnóstwo. Począwszy od tych domowych (o większej i mniejszej skuteczności), aż po te wykonywane w gabinetach stomatologicznych. Lekarz zawsze dostosowuje metodę wybielania zębów indywidualnie do potrzeb pacjenta. 

- W Nawrocki Clinic mamy dwie metody wybielania zębów. Pierwsza to laserowa metoda TouchWite możliwa dzięki innowacyjnemu laserowi Fotona LightWalker. To najbardziej skuteczna i najmniej inwazyjna, wspomagana laserowo procedura wybielania zębów. Wykonujemy też bezpieczne wybielanie zębów przy użyciu akceleratora Beyond, dzięki któremu uzyskujemy natychmiastowy, trwały efekt bielszych i lśniących zębów oraz wyraźnie piękniejszy uśmiech – mówi lek. stom. Michał Nawrocki.

Opatentowany system do wybielania zębów TouchWhite™ wykorzystuje wyjątkowe właściwości fal laserowych, które są dobrze absorbowane przez wodę – główny składnik żelu wybielającego. Ponieważ wiązka laserowa jest w pełni wchłaniana przez żel wybielający, nie dochodzi do efektu przegrzewania miazgi albo tkanki miękkiej. Ponadto, parametry lasera ustawione są znacznie poniżej wrażliwości tkanek zęba. 

Z kolei bezpieczne wybielanie zębów przy użyciu akceleratora Beyond to specjalistyczne zastosowanie niskiej temperatury i zimnego światła, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie podrażnienia nerwów. Metoda ta jest skierowana przede wszystkim do osób, których zęby zostały przebarwione piciem kawy, herbaty, czy paleniem papierosów. Beyond pomaga również wybielić zęby przebarwione tetracykliną, czy fluorem, a także zęby pożółknięte w wyniku stosowania różnego rodzaju leków. 

Ważne jest także odpowiednie przygotowanie pacjenta, a więc zabiegi profilaktyczne, eliminacja chorób dziąseł, próchnicy i nadwrażliwości zębów, w taki sposób, aby efekt końcowy wybielania był jak najbardziej satysfakcjonujący. 

Specjaliści minimalizują efekty uboczne, takie jak nadwrażliwość zębów, czy podrażnienie dziąseł, a także kontrolują kolor zębów. Po zabiegu pacjent uzyskuje dokładne wytyczne, potrzebne do zachowania efektu jak najdłużej. 

Niestety efekty uboczne pojawiają się wówczas, gdy próbujemy wybielić zęby na własną rękę, bez profesjonalnej opieki. Wówczas możemy otrzymać niezadowalający efekt wybielenia zębów lub zbyt mocny efekt i sino-szary odcień, a także cierpieć na bardzo dużą nadwrażliwość pozabiegową, czy poparzenie dziąseł spowodowane zbyt dużą aplikacją preparatu o wyższym stężeniu.

Warto zaufać profesjonalistom. Naworcki Clinic w Gdańsku zaprasza!

http://nawrockiclinic.com/