Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Małecki byli gwiazdami koncertu „Piosenki starszych panów” z cyklu Głosy dla Hospicjów. Koncert zainaugurował tegoroczną kampanię społeczną Hospicjum to też Życie. W foyer Filharmonii Bałtyckiej odbyła się aukcja charytatywna. Dochód wesprze działania gdańskiego Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC.

Ponad tysięczna publiczność delektowała się interpretacjami utworów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego z programu „Zimy żal”, który blisko 30 lat temu został okrzyknięty jednym z największych wydarzeń artystycznych w Polsce. O pełne humoru komentarze i atmosferę mistrzowskiego kabaretu zadbała Magda Umer. 

W przerwie koncertu odbyły się aukcje charytatywne i loteria fantowa, a na stoiskach przygotowanych przez partnerów fundacji można było zrobić zakupy, wspierając tym samym szczytny cel. Wśród przedmiotów licytowanych przez Beatę Szewczyk i Włodzimierza Raszkiewicza z Radia Gdańsk znalazły się m.in. wydana przed kilkunastoma dniami biografia Anny Przybylskiej, płyta Magdy Umer z autografem oraz koszulka reprezentacyjna Jakuba Błaszczykowskiego.  

Najwyższą cenę - 2700 złotych uzyskało zdjęcie autorstwa Zbigniewa Kosycarza przedstawiające Lecha Wałęsę w otoczeniu kibiców na trybunach stadionu przy Traugutta podczas pucharowego meczu Lechia – Juventus (1983 r.), który za sprawą tłumów skandujących „Lech Wałęsa! Solidarność!” zamienił się w jedną z największych po stanie wojennym antykomunistycznych manifestacji.