Prawie 60 radców i radczyń prawnych rywalizowało przez trzy dni na sopockich kortach w Mistrzostwach Polski Radców Prawnych i Aplikantów w tenisie. Trzydniowa impreza była okazją nie tylko do sprawdzenia swoich tenisowych umiejętności, ale też do integracji środowiska prawniczego. Najlepszym zawodnikiem z Trójmiasta okazał się Bartosz Paczesny, który wygrał singla w kategorii +36 lat. 

Do trzech razy sztuka! Bartosz Paczesny w ostatnich dwóch latach docierał do finału gry pojedynczej, ale za każdym razem musiał uznawać wyższość rywala. Tym razem prawnik z Trójmiasta dopiął swego i w grze o triumf pokonał Rafała Krycińskiego z Wrocławia. 

Innym trójmiejskim akcentem było drugie miejsce w deblu Michała Radziejewskiego. Radca prawny z Gdańska grał w parze z Rafałem Krycińskim. W najważniejszej turniejowej kategorii Open reprezentantom Trójmiasta nie poszło już tak dobrze. Wśród mężczyzn zwyciężył szczecinianin Paweł Bilicki, wśród kobiet Magdalena Jeziorska z Łodzi. 

Na kortach STK spotkaliśmy zarówno tenisowych debiutantów, jak i prawników, którzy biorą udział w tenisowych zmaganiach od pierwszej edycji mistrzostw i regularnie stają na podium imprezy. Jedni i drudzy udowodnili, że wśród prawników nie brakuje znakomitych tenisistów.