Blisko 350 osób wzięło udział w oficjalnym otwarciu budynku Argon, trzeciego etapu gdańskiej Alchemii. Impreza, która odbyła się na 7 piętrze biurowca obfitowała w atrakcje kulinarne, artystyczne i muzyczne. Głównym punktem wieczoru był występ zespołu Fisz Emade Tworzywo. 

Argon jest najbardziej prestiżowo ulokowanym budynkiem Alchemii. Ma on 14 kondygnacji naziemnych i kształt litery H, a jego łączna powierzchnia do wynajęcia to blisko 38 tys. m2, z czego na biura przypada ok. 36 tys. m2.

- Razem z budynkiem Argon dostarczyliśmy na rynek już ponad 100 tys. m2. powierzchni, stworzyliśmy więc ponad 20% rynku biurowego w Gdańsku. Co szczególnie dla nas, jako lokalnego dewelopera ważne, nie są to tylko kolejne metry powierzchni, ale przede wszystkim wysokiej jakości, zaawansowane technologicznie budynki, które przez wiele dekad służyć będą rozwojowi biznesu w Trójmieście – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus, dewelopera Alchemii.

Parter budynku przeznaczony jest na działalność usługowo-handlową. Na łącznej powierzchni blisko 1700 m2 funkcjonować będzie docelowo 11 różnych podmiotów, w tym aż 9 gastronomicznych. Na biurowiec ten postawiły już takie firmy, jak Lufthansa Systems Poland, Luxoft, Grupa Wirtualna Polska, ING Bank Śląski, Damen Engineering Gdańsk oraz Torus. 

Podczas wieczoru ogłoszono również rozpoczęcie budowy Neonu, ostatniego etapu kompleksu. Wraz z nim dostarczone zostanie  na rynek łącznie ok. 35 400 m2 powierzchni najmu. Planowany termin oddania budynku do użytku to wrzesień 2019 roku