Nawet najbardziej szeroka wizja powinna uwzględniać sprawy ważne. Komfort pracy, miejsca relaksu, doskonały dojazd, strategiczna lokalizacja - Quantum Business Gdańsk to inwestycja skrojona na miarę potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw. Na pytanie, jak można tworzyć miejsca przyjazne ludziom, wykorzystując nowoczesne technologie chroniące środowisko, opowiada Piotr Grosz, pomysłodawca i inwestor Quantum, nowego i wyjątkowego miejsca na biznesowej mapie GdańskaNawet najbardziej szeroka wizja powinna uwzględniać sprawy ważne. Komfort pracy, miejsca relaksu, doskonały dojazd, strategiczna lokalizacja - Quantum Business Gdańsk to inwestycja skrojona na miarę potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw. Na pytanie, jak można tworzyć miejsca przyjazne ludziom, wykorzystując nowoczesne technologie chroniące środowisko, opowiada Piotr Grosz, pomysłodawca i inwestor Quantum, nowego i wyjątkowego miejsca na biznesowej mapie Gdańska

Quantum Business Gdańsk to pomysł na nowy wizerunek Brzeźna?

Wizerunek stale się zmienia i z uśmiechem mogę przyznać, że jest w cenie. Szybki rozwój tej części Gdańska powoduje, że lokalizacja jest łakomym kąskiem. Doskonałe skomunikowanie poprzez tunel, południową obwodnicę miasta i wreszcie stadion, zdecydowanie podnoszą atrakcyjność Letnicy. Inwestorem jest firma Panta, zajmująca się od lat z powodzeniem recyklingiem, dlatego wiedząc sporo o zagrożeniach dla środowiska, postanowiliśmy stworzyć koncept, który wyjdzie  naprzeciw wszystkim oczekiwaniom, jednocześnie podkreślając i podnosząc wartość terenu. Quantum jest doskonałym uzupełnieniem oferty dedykowanej dla biznesu i mieszkańców w postaci rozbudowujących się Targów Gdańskich oraz wielu nowo budowanych inwestycji mieszkaniowych, w obrębie trzech dzielnic - Wrzeszcza, Brzeźna i Letniewa.

Co taka strefa dla biznesu oznacza w praktyce?

Quantum to inwestycja dedykowana małym i średnim przedsiębiorstwom. Rozpoczęcie budowy zostało zaplanowane na marzec przyszłego roku. Zatwierdzony projekt oznacza 13 200 m2 powierzchni przeznaczonej dla biur i magazynów. Kompleks zlokalizowany naterenie po dawnym poligonie i strzelnicy Wojsk Ochrony Pogranicza będzie składał się z 12  budynków z 200 miejscami do parkowania.

Czy ustalenie koncepcji architektonicznej było wyjątkowo trudnym zadaniem?

Z założenia wiedzieliśmy co planujemy stworzyć. Postawiliśmy na niskie budynki, które gwarantują zupełnie inną atrakcyjność obiektu, niż popularne wieżowce. Dookoła Quantum nie ma gęstej, ani intensywnej w wysokość zabudowy. Uznaliśmy,
że pomysł niskiej aranżacji pozwoli do maksimum wykorzystać funkcje, a także dobrze poczuć się ludziom, którzy tu będą pracować. W Quantum przy ulicy Uczniowskiej powstaną magazyny, biura, powierzchnie handlowe, a takie obiekty wymagają kompletności. Przygotowany projekt autorstwa Pracowni Projektowej MT Mateusz Trzebiatowski  z pewnością ją zapewni.

 Skąd nazwa?

Jest mocnym wyznacznikiem inwestycji. Quantum oznacza  przeskok kwantowy. W naszym przełożeniu na koncepcję powstającej realizacji, to nic innego, jak skok o wyższą jakość i szersze spojrzenie na biznes. Nie tylko z perspektywy ekonomicznej, a obejmującej holistyczne podejście w wymiarze ludzkim. Tworzymy kompleks, w którym prócz miejsc pracy będzie zaplecze i możliwości relaksu. Otaczająca budynki zieleń, ławki i alejki budzące parkowe skojarzenia, a także boisko, zbiornik wodny, kantyny i szatnie dla rowerzystów. Traktując odrobinę z przymrużeniem oka, powstanie małe miasteczko, w którym w każdej chwili będzie gdzie wyjść z miejsca pracy, spędzając czas na wiele sposobów.

Jaki cel przyświeca budowie Quantum?

Dokładnie taki sam, który jest misją funkcjonowania firmy Panta. W recyklingu każdy drobiazg ma znaczenie. Wymaga wiedzy, doświadczenia, a co najważniejsze świadomości, że dbałość o środowisko w którym żyjemy, to nie tylko moda, ale inwestycja. Ochrona planety to kapitał, jaki przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. W Quantum Business Gdańsk zastosowaliśmy sporo potrzebnych i nowoczesnych technologii, poczynając od strony izolacyjności budynków, odzysku ocieplenia, akustyki budynku, aż po zbiornik wód opadowych.

To dla Pana duże wyzwanie?

Ciekawe wyzwanie, które jednocześnie pozwala wdrożyć w życie wieloletnie doświadczenie wiążąc się ze skokiem kwantowym. Człowiek uczy się przez całe życie. W chwili, gdy zaczynamy spoczywać na laurach, cofamy się. Znacznie lepiej dozować sobie czynności i działania, powodujące, że możemy wzrastać.

Więcej w Pana życiu jest sztuki, czy biznesu?

Galerię sztuki Pionova prowadzę od 14 lat. Ma dla mnie szczególne znaczenie, chociażby dlatego, że to działalność non profit. Przyświeca mi idea wystawiennictwa promującego kulturę i sztuke, również talenty młodych artystów. W moim przypadku pasji towarzyszy świadomość, że wiele działań i projektów promuje region i kraj podczas międzynarodowych targów czy wystaw. Biznes jest po drugiej stronie medalu i chyba nieskromnie mogę przyznać, że coś już o nim wiem.

Jaki jest plan na podział budynków?

Magazyny i biura z powierzchnią usługowo-handlową podzielone zostały na połowę. Z analizy projektu i koncepcji zabudowania wynika, że takie proporcje pasują najbardziej i pozwolą spełnić przeznaczone funkcje.

Jakie jest zainteresowanie inwestycją?

Trwają rozmowy w zakresie wynajmów. Przyznaję, ze cieszy mnie skala zainteresowania inwestycją, która pozwala z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość. Quantum Business Gdańsk to obiekt, który podlegał będzie wyłącznie wynajmom. Spotkania z kontrahentami koncentrują się na indywidualnym dopasowaniu powierzchni do prowadzonej przez nich działalności. Quantum wyróżnia to, że jest inwestycją skrojoną na miarę. Szczegółowo dopasowaną do potrzeb, nie zaś miejscem, w które trzeba się wpasować.

Szeroka wizja ze sportem w tle? Plan obejmuje kooperację ze strategicznym stadionem?

Rejon sam w sobie jest szalenie atrakcyjny. Nie zapominajmy, że prócz stadionu zapadła decyzja o wybudowaniu centrum rozrywki, które, jestem pewien, pozwoli doskonale zagospodarować czas. Połączenie tych obiektów zawsze będzie miało wpływ na naszą działalność. Podwyższa aktywność dla obu stron, a to już na starcie cieszy. Bliskość Centrum, stoczni, portu, a także plaży daje nam poczucie właściwego miejsca. Jednocześnie bacznie przyglądam się rozwojowi przyległych terenów, bo te sprzyjają rozbudowie inwestycji. Jeśli ta, która powstaje szybko zostanie zagospodarowana i przyjmie się w środowisku przedsiębiorców, to z pewnością pomyślimy o kolejnych działaniach. Ogromnie cieszy fakt, że koncepcja Quantum Business Gdańsk została zauważona.

 

QUANTUM BUSINESS GDAŃSK

12 obiektów inwestycyjnych

13.200 m2 powierzchni biurowo-magazynowych

4800 m2 terenów rekreacyjnych

200 miejsc parkingowych

IV Kwartał 2018 – zakończenie I-go etapu budowy