Przedsiębiorca hybrydowy XXI wieku – taki był temat główny debaty podczas drugiej edycji Metropolitan Business Night. W hotelu Quadrille w Gdyni spotkali się trójmiejscy przedsiębiorcy oraz klienci firmy Metropolitan Investment, by w niezobowiązującej atmosferze porozmawiać o trendach na dynamicznie zmieniającym się rynku inwestycyjnym. 

Debatę o przedsiębiorcy hybrydowym prowadziła Małgorzata Bonikowska, prezes ośrodka dialogu i analiz THINKTHANK. Udział w niej wzięli m.in. Łukasz Włodarczyk i Robert Jaś z zarządu Metropolitan Investment, deweloper Bogdan Górski oraz Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza. 

Co kryje się pod hasłem przedsiębiorca hybrydowy? To przede wszystkim przedsiębiorca potrafiący szybko reagować na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania rynkowe. 

- XXI wiek przyniósł nowe wyzwania w zakresie funkcjonowania organizacji, zarówno tych publicznych jak i prywatnych. Globalizacja, internet, nowe technologie, mobilność wymuszają elastyczność i umiejętność szybkiego reagowania na zmiany. Z drugiej strony, dla ludzi coraz ważniejsze stają wartości, na których budowane są organizacje i ich społeczna odpowiedzialność – mówił Zbigniew Canowiecki.

Hybrydowość organizacji staje się odpowiedzią na te rosnące wyzwania i daje wskazówki jak takie rozwiązania wdrażać. Przykładem będą hybrydowe przedsiębiorstwa, które potrafią realizować cele społeczne czy współpracować z naukowcami, a także uczelnie skutecznie korzystające z wiedzy przedsiębiorców. 

Wyzwaniem jest też tworzenie środowiska, które sprzyja otwartości, angażowaniu różnych partnerów, odpowiedzialności i zaufaniu. Niemniej istotna jest też zmiana nastawienia do pracy zwłaszcza wśród ludzi młodych i poszukiwanie przede wszystkim sensu i pasji w realizowanych zadaniach.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również drugi temat debaty. Rozmawiano o mikroapartamentach, modelowych przykładach zmieniających się trendów inwestycyjnych. Niskie stopy procentowe i niepewność na rynku finansowym sprawiają, że inwestorzy poszukują alternatywy, która zapewni im wyższe stopy zwrotu niż przy tradycyjnych sposobach lokowania kapitału z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Taką alternatywą są prywatne domy studenckie. W porównaniu do akademików państwowych lub mieszkań na wynajem, prywatne domy studenckie zapewniają przede wszystkim znacznie wyższy standard. Wykończenie inwestycji „pod klucz” spełnia wszystkie funkcje pełnowymiarowego mieszkania. 

- Struktura inwestowania zakłada zakup udziałów w spółkach, które realizują poszczególne projekty. Aktualnie realizujemy inwestycję Gdański Harward. Dajemy inwestorowi pełną transparentność naszych działań oraz swobodę i komfort, dzięki czemu zyskuje on pewność tego, że pieniądze są zainwestowane dobrze, rzetelnie i skuteczne – mówi Robert Jaś, wiceprezes Metropolitan Investment S.A

Inwestor zarabia przez cały rok, bo dzięki atrakcyjnej lokalizacji w dużym ośrodku akademickim i turystycznym, dochód generowany jest dzięki studentom, a w wakacje mikroapartamenty wynajmowane są turystom. 

Po debacie rozpoczęła się część nieformalna wydarzenia. Rozmowy w pięknych ogrodach hotelu Quadrille trwały do późnego wieczora. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także samochody marki Jaguar oraz łodzie motorowe Windy i Draco sprzedawane w Polsce przez gdyńską firmę Skyboat. 

METROPOLITAN INVESTMENT S.A.

Centrala Warszawa | ul. Grzybowska 5A, 00-132 Warszawa | 48 535 50 20 50

Oddział Gdańsk | al. Grunwaldzka 103A, 80-244 Gdańsk | 48 535 80 80 40

Oddział Poznań | ul. Święty Marcin 24, 61-805 Poznań | 48 535 80 50 80

Oddział Kraków | al. Pokoju 1, 31-548 Kraków | 48 535 50 70 70

www.metropolitaninvestment.pl info@metropolitaninvestment.pl