Prawie 70 najemców na ponad 20 tys. metrów kwadratowych – Galeria Wnętrz City Meble otworzyła swe podwoje. Huczne otwarcie swoim koncertem uświetniła Ania Dąbrowska. Największe wnętrzarskie centrum w Trójmieście mieści się w Gdańsku Wrzeszczu, w miejscu gdzie jeszcze niedawno funkcjonowało centrum Top Shopping.
Ta lokalizacja już od lat kojarzy się mieszkańcom Pomorza z meblami, a tradycja ich sprzedaży sięga jeszcze czasów przedwojennych. Władze Wolnego Miasta Gdańska pierwszą fabrykę mebli sprowadziły pod ten adres w 1920 roku. Zapach drewna, zupełnie jak dziś, mieszał się wtedy z aromatem kawy, bo w budynkach opuszczonych kilka miesięcy wcześniej przez wojsko swoją siedzibę znalazła palarnia nasion tego szlachetnego napoju. Meblom towarzyszył także skład materiałów budowlanych, wytwórnia parkietów i zakłady papiernicze.
Wkrótce duch przedsiębiorczości i kreatywności pozwolił nawiązać fabryce Oikos Danziger Möbelindustrie und Holzbearbeitung (Oikos Gdański Przemysł Meblarski i Drzewny) pierwsze zagraniczne kontakty handlowe. Meble i wyposażenie wnętrz, parkiety, a także okna zaczęto wysyłać stąd m.in. do Anglii, Holandii i krajów skandynawskich. Z tej koniunktury i nawiązującego do gdańskich tradycji handlowych klimatu zaczęły korzystać także inne przedsiębiorstwa meblarskie i wnętrzarskie, które postanowiły ulokować obok swoje siedziby.
Część z nich przetrwała do końca II Wojny Światowej, a już po niej produkcję na tych samych maszynach wznowiły polskie firmy państwowe. W ten sposób przez kilkadziesiąt lat PRL meble na polski, radziecki, ale i holenderski rynek produkowała tu Państwowa Fabryka Mebli, która z czasem zmieniała nazwy na Państwową Wytwórnię Mebli oraz Gdańskie Fabryki Mebli.
Wraz ze zmianą ustroju zmienił się charakter tego miejsca. Centrum produkujące meble zmieniło się w centrum ich sprzedaży i tak było przez większą część ostatniego ćwierćwiecza. City Meble jest zatem kontynuatorem wspaniałej tradycji. Nic zatem dziwnego, że inwestorzy za punkt honoru postawili sobie nie tylko sprzedaż najwyższej jakości mebli, ale też stworzenie miejsca, gdzie inspiracja będzie spotykać się z kreatywnością. Miejsca kipiącego pomysłami, inicjatywami promującymi dobry design.
Właśnie dlatego jednym z najważniejszych miejsc w Galerii Wnętrz City Meble jest Strefa Inspiracji - wyjątkowe miejsce i twórcza przestrzeń dla różnego rodzaju wydarzeń, miejsce do pracy koncepcyjnej, prawdziwa platforma współpracy między projektantami, firmami z branży wnętrzarskiej i klientami. Jednym z ważniejszych wydarzeń inaugurujących działalność City Meble był Festiwal Designu Yellow Week. Przez cały tydzień odbywały się spotkania z architektami, warsztaty, wykłady.
Na chwilę obecną stopień komercjalizacji powierzchni w City Meble wynosi około 90 procent. Wśród najemców tak znane firmy i marki, jak: Kler, Moma Studio, JMB Design z marką JOOP!, Hever, Doram Design, IKA-Kolor, Marchewka, Selene, This is Wood, Praxis, Corso Italia, Ital Meble, Kupper Glass, IWC Meble, czy Flugger.