Dwa dni regatowe, piękne słońce, wysoka temperatura i dosyć stabilny wiatr, czyli wymarzone warunki pogodowe - w takich idealnych okolicznościach przyrody zainaugurowano zmagania w czwartej edycji Biznes Ligi Żeglarskiej. Do rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba, 12 drużyn. 

Z racji tego, że zespołów jest 2 razy więcej niż łódek, organizatorzy zrobili 2 grupy. W finale spotkają się najlepsze wyłonione z każdej grupy, dlatego też już w pierwszej rundzie emocje sięgały zenitu. Łącznie, przez dwa dni, przeprowadzono 9 wyścigów. Zaplanowano 12, ale w niedziele trochę zabrakło wiatru. 

W sobotę na wodę zeszła grupa złożona z załóg debiutujących w Biznes Lidze Żeglarskiej. Wśród absolutnych debiutantów były jednak uznane żeglarskie autorytety, takie jak Zbigniew Gutkowski, czy Jarosław Kaczorowski. W pierwszej grupie bezkonkurencyjna okazała się załoga Walkin.pl - Startup Venture GPNT dowodzona przez Wojciecha Kąkola z załogą Zbigniew Gutkowski, Bartosz Puchowski i Krzysztof Drywa. 

Na drugim miejscu uplasowała się Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna pod dowództwem Jarosława Kaczorowskiego, a na trzecim zespół Polpharma z Andrzejem Dziubanem za sterem. Tego dnia rozegrano sześć wyścigów, wiatr wiał w graniach 12 węzłów, a walka trwała do ostatnich sił.

 W niedzielę wiatr nieco zesłabł, dlatego też drugiej grupie udało się rozegrać zaledwie trzy, ale za to bardzo zacięte wyścigi. Walkę o zwycięstwo stoczył broniący tytułu zespół Sono Idoni prowadzony przez Adama Lewandowskiego, z załogą Sanhaus Apartments. Ostatecznie, wygrywając trzeci bieg zwycięzcami zostali ci drudzy w składzie Jarosław Ziółek, Mikołaj Koropecki, Michał Paszkiewicz i Jacek Piasecki. Podium zamknęli debiutanci z firmy Atena ze sternikiem Michałem Włochem.