Efekt zauważalny jest bezpośrednio po zabiegu – pośladki stają się sprężyste, jędrne oraz odpowiednio uwypuklone. Efekt jest jednak czasowy, preparat trzeba uzupełniać po 12 miesiącach od zabiegu.
Jenifer Lopez została okrzyknięta właścicielką najseksowniejszych pośladków w show – biznesie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet upodobniając się do gwiazd decyduje się na zabieg konturowania i ujędrniania pośladków. W końcu kobiecy kształt pupy jest seksowny.
Tak naprawdę wymarzony rozmiar pośladków zależy od indywidualnych oczekiwań. W zależności od potrzeb pośladki mogą być zgrabnie zmniejszone albo odpowiednio powiększone i uwydatnione. Do nieinwazyjnej metody modelowania i konturowania pośladków używa się preparatu Macrolane, który jest naturalnym wypełniaczem zawierającym kwas hialuronowy, stosowanym do niechirurgicznego powiększania wybranych części ciała, na przykład pośladków. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Innym sposobem jest także przeszczep własnej tkanki tłuszczowej.
– Zabieg polega na odsysaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie występuje jej nadmiar. Najczęściej dotyczy to dolnych partii pośladków i górnej części ud, gdzie tworzą się tak zwane “banany”. Uzyskaną z tych okolic tkanką wypełniamy górne partie pośladków, aby uzyskać ich młody, jędrny wygląd. W przypadku szczupłych osób wypełnienie uzyskujemy stosując preparaty kwasu hialuronowego – tłumaczy dr Mikołaj Pernak z sopockiej kliniki Dr Pernak.
Efekt zauważalny jest bezpośrednio po zabiegu – pośladki stają się sprężyste, jędrne oraz odpowiednio uwypuklone. Efekt jest jednak czasowy, preparat trzeba uzupełniać po 12 miesiącach od zabiegu. Stały efekt gwarantują implanty pośladków, ale to już jest poważna operacja plastyczna. Implanty pośladków muszą zostać umieszczone pomiędzy powięzią (tkanka łączna pokrywająca mięśnie – przyp. red.) a mięśniem. Implanty umieszczane są dość wysoko, dzięki temu w rzeczywistości nigdy się na nich nie siada. Obecnie wykonuje się je z materiałów trwałych, bezpiecznych i obojętnych dla organizmu, których obecność nie powinna wywoływać niepożądanych skutków.
Po zabiegu ważne jest więc ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza. Do najistotniejszych należą przede wszystkim: unikanie wysiłku fizycznego, zapobieganie tworzeniu się krwiaków oraz spanie na brzuchu przez pierwszych kilka dni po zabiegu. Konieczne może być również konsekwentne używanie bielizny stymulującej właściwe położenie implantu. Plastyczna korekcja wielkości pośladków jest zabiegiem dosyć kosztownym. Jego ceny są zróżnicowane, a ich wysokość waha się między 5 a 15.000 złotych. Średni koszt zabiegu to około 9.000 złotych.