Nowoczesne spa, oparte na najlepszej jakości produktach, jednocześnie promujące holistyczne podejście do well-beingu. W odnowionym Sea Soul Spa w Hotelu Sheraton zadbamy nie tylko o nasze ciało, ale także umysł. Położenie tuż przy morzu sprzyja relaksowi i pomaga złapać oddech, zapominając na chwilę o trudach życia codziennego. O zmianach jakie zaszły w spa i o tym, co dobrego w nim znajdziemy, rozmawiamy ze Spa Managerką Hotelu Sheraton, Martą Mazur.

Spa znajdujące się w Hotelu Sheraton w Sopocie przeszło gruntowne zmiany. Strefa basenu i hydropoolu zyskała całkowicie nowe oblicze. Trwający kilka miesięcy generalny remont zaowocował powiększeniem strefy i zmianą estetyki. Również strefa kominkowa i gabinety zyskały nowe funkcje oraz wygląd. W najbliższym czasie jest również planowana rearanżacja pokoju do odpoczynku po zabiegach. Zmiany we wnętrzach, nazwie oraz identyfikacji wizualnej to jednak nie wszystko. Najważniejsze to całkowicie inne podejście do zabiegów, innowacyjny układ menu z podziałem na pory dnia oraz wykorzystanie w zajęciach fitness i relaksacyjnych lokalizacji spa tuż przy plaży i morzu.

Co wybraliście sobie Państwo na nadrzędny cel tworząc nową koncepcję spa?

Marta Mazur: Nowa koncepcja Spa, to stworzenie miejsca w zgodzie z rytmem natury, podkreślając unikalną lokalizację, zrównoważony rozwój oraz pogłębianie edukacji i świadomości. Miejsca, które współgra z naturą, czerpiąc z niej harmonię i spokój, zapewniając tym samym najwyższy poziom relaksu i regeneracji, a także aktywny i inspirujący wypoczynek. Sea Soul Spa to nazwa płynąca z wnętrza, a nasze hasło przewodnie to: Blissful Inside, Beautiful Life. Dbając o swoje wnętrze, naturalną harmonię, spokój tworzymy piękne chwile, a tym samym piękne i świadome życie. Chcemy edukować i odkrywać. Bliska jest nam filozofia well-being. Pragniemy, aby nasi goście czerpali radość z każdego dnia, mieli wysoką jakość życia. W zajęcia dla naszych klubowiczów wplatamy praktyki mindfulness, aby nauczyć się być obecnym tu i teraz oraz doceniać każdą najkrótszą chwilę. Nie zapominamy również o treningach oddechowych i medytacjach, aby wyciszyć umysł i uwolnić ciało od stresu i napięć. W naszej pracy stosujemy również terapię dotykiem, w celu lepszego zrozumienia i doświadczania. A także aromaterapię, aby poznać leczniczą moc olejków.

Na jakich produktach pracujecie przy wykonywaniu zabiegów?

Wyselekcjonowaliśmy światowej klasy brandy kosmetyczne, których skuteczność poparta jest wieloletnimi badaniami, certyfikatami oraz nagrodami np. programie World’s Best Spa Awards. Promujemy przyjazną środowisku pielęgnację, pracujemy wyłącznie z certyfikowanymi partnerami, by zapewnić naszym gościom jakość i profesjonalne rozwiązania. Wybraliśmy wyjątkowe marki takie jak Natura Bissé, Aromatherapy Assiociates oraz Phytomer, aby połączyć te wyjątkowe produkty pielęgnacyjne w niezapomniane rytuały, które wyróżniają się skutecznością działania popartą wiedzą i doświadczeniem.

Lokalizacja waszego spa jest wyjątkowa. Bliskość plaży i morza sprzyja relaksowi i odprężeniu. W jaki sposób u was goście mogą się pozbyć zbędnego stresu i napięć w ciele?

Podkreślając wyjątkową lokalizację przygotowaliśmy dla naszych gości odmienioną przestrzeń Pokoju Relaksu, wcześniej nazywanej Salą Kominkową z widokiem na sopockie molo. Pragnęliśmy stworzyć miejsce, w którym możemy wyciszyć zmysły i zrelaksować się. W pokoju znajduje się biblioteczka z wyborem bestsellerowej literatury, którą będziemy stale uzupełniać. Tutaj będą miały miejsce również autorskie spotkania oraz wydarzenia kulturalne, które mamy nadzieję, będą miłą odmianą i oderwaniem od spraw dnia codziennego dla naszych gości. Cyklicznie organizujemy również poranne seanse jogi połączonej z medytacją i praktyką oddechową przy wschodzie słońca. Sopot to miejsce z najpiękniejszymi wschodami słońca w całej Polsce.

Czy wasze zabiegi, masaże, wpływają tylko na fizyczne aspekty, czy jednocześnie są ukojeniem dla naszego umysłu?

Nasi terapeuci przeszli szkolenia międzynarodowych procedur, stworzonych w oparciu o badania wpływu poszczególnych rytuałów na funkcje układu nerwowego oraz rytm serca. Każdy dotyk podczas zabiegu to praca nie tylko z ciałem, ale też mózgiem i ma ogromny wpływ na układ nerwowy. Poprzez nasze zmysły wpływa na samopoczucie, a tym samym wygląd naszej skóry. Każde napięcie na naszej twarzy, zagniecenie to nasze emocje, przeżycia, a nawet traumy. Poprzez starannie dobrane rytuały przywracamy harmonię, spokój i ukojenie. Wykorzystujemy do tego celu mieszanki olejków eterycznych oraz ogromną leczniczą moc aromaterapii.

Czy w spa znajdziemy zabiegi stworzone stricte z myślą o panach?

Oczywiście, nie zapominamy również o panach. Współpracujemy ściśle z lokalną marką Kovalite, która podkreśla jak ważne są zdrowe nawyki u mężczyzn, a w swoich produktach ma olejki eteryczne, które pomagają w redukcji stresu. Mamy szereg zabiegów idealnych dla mężczyzn. Dysponujemy też bogato wyposażoną siłownią ze sprzętem marki Technogym, treningami indywidualnymi, zajęciami fitness takimi jak trening obwodowy, zdrowy kręgosłup czy fundamenty sprawnego ciała. Cyklicznie uruchamiamy też zajęcia typu przygotowanie do nart czy trening biegowy, a na wyposażeniu naszej sali fitness znajdziecie również worek bokserski. Za chwilę ruszą też poranne zajęcia z trenerem na plaży oraz treningi świadomego oddechu połączone z aromaterapią. Natomiast dla członków naszego klubu Spa rusza harmonogram inspirujących spotkań i wykładów. Pierwszy z nich, 11 maja, to właśnie spotkanie przede wszystkich z myślą o panach: dyskusja na temat innowacji i przełamywania barier w pielęgnacji męskiej.

Jakie zabiegi was wyróżniają?

Nasza unikalna oferta zabiegów i rytuałów inspirowanych lokalną kulturą i bogactwem nadmorskich dóbr, powstała w zgodzie z rytmem dnia i natury, bez pośpiechu, czerpiąc radość i ukojenie z każdej chwili. Innowacyjne rytuały poranne takie jak: „Sun Salutation”, to połączenie masażu z elementami stretchingu i jogi pasywnej, idealny moment na złapanie równowagi na cały dzień. W połączeniu z porannym spacerem brzegiem morza oraz praktyką jogi sprawi, że każdy dzień będzie niezwykłym doświadczeniem. Wieczór natomiast, to idealny czas na kojące i odprężające rytuały w SPA, które pomogą w zrelaksowaniu się i przygotowaniu ciała i umysłu do spokojnego i błogiego snu. Wieczorne rytuały powinny skupiać się na wyciszeniu i wspieraniu procesów regeneracyjnych organizmu. Może to być czas spędzony na odprężających zajęciach, czytaniu książki, medytacji lub po prostu na odpoczywaniu w przytulnym wnętrzu, w blasku świec, wśród aromatycznych olejków i spokojnej muzyki. W naszej ofercie goście znajdą także „Mindfulness Sensation”. Rytuał z wieczorną, aromatyczną kąpielą mineralną z morskimi oligomerami, połączoną z peelingiem ciała oraz masażem ciepłym balsamem z masłem shea. Rytuał dostępny jest również w opcji dla par. Wyróżnikami naszego Spa są również: łaźnia Rasul z rytuałem glinkowym oraz hydropool z domieszką sopockiej solanki w Strefie Spa Experience, która niedawno przeszła renowację.