Po raz pierwszy sięgnęła po aparat w wieku piętnastu lat. Początkowo umawiała się na zdjęcia z przyjaciółkami i chciała, aby to ją fotografowano To był jej sposób na poprawę poczucia własnej wartości. Szybko jednak zorientowała się, że dużo więcej przyjemności daje jej fotografowanie innych. Zdjęcia plenerowe wkrótce zastąpiły sesje w kierunku modowym, i tak już zostało. Na swoim koncie ma m. in. publikacje w Elle Serbia, L'Officiel Lithuania, Contributor Magazine, Latest, Kaltblut.

Nazywam się Dorota Grzegorczyk.

Jestem fotografem modowym.

Urodziłam się w Olsztynie, na co dzień mieszkam w Gdańsku, moje ulubione miejsce na świecie jest – tam, gdzie w danym momencie jest słonecznie.

Fotografuję modę, bo czerpię bliżej nieopisaną przyjemność z tworzenia i oglądania estetycznych, minimalistycznych zdjęć, które mają „to coś”.

W obrazie interesuje mnie przede wszystkim harmonia formy i koloru.

Instagram jest dla mnie nielubianym, ale niezbędnym narzędziem do pracy, możliwością łączenia się z innymi, kreatywnymi ludźmi.

Gdybym mogła zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałabym swoją rodzinę.

Z Trójmiastem łączyły mnie jeszcze przed chwilą studia, a teraz praca.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście to: dość sztampowo - nabrzeże pomorskie w Gdyni, obfotografowane z każdej strony, a jeszcze wciąż odkrywane Orłowo i Stocznia Gdańska. Tak naprawdę jednak każde miejsce jest fotogeniczne, jeżeli spojrzymy na nie pod odpowiednim kątem.

Trzy ulubione adresy w Trójmieście… chyba nie mam takich.

 

Insta nominacje @grzegorczyk_art

@re.dor

kto mieszka w Trójmieście, prawdopodobnie miał okazję spotkać roślinne dzieła sztuki stworzone przez tego Pana, jego profil jest jedyny w swoim rodzaju, dał mi nowe spojrzenie na ogrodnictwo

@marta.surovy

po prostu Idolka przez duże I

@kalinaklarakocemba

jedna z najbardziej kreatywnych osób, jakie spotkałam na Instagramie, absolutna mistrzyni nie tylko makijażu, ale w ogóle tworzenia

@jakub_kierz

fotograf z niesamowitym poczuciem stylu, artysta