HIKKI to przedsięwzięcie, które powstało z miłości do japońskiego designu i pasji tworzenia. Założycielka marki, zainspirowana podróżami do Japonii, postanowiła wcielić w życie zasady, którymi kierowała się od zawsze, czyli prostotę, jakość i ponadczasowość, i stworzyć dzieło, które będzie te wartości uosabiać. A to wszystko w naszym Trójmieście.

HIKKI to luksusowa odzież inspirowana japońskim minimalizmem oraz znakomitym rzemiosłem. Za wszystkim stoi Katarzyna Wilanowska, absolwentka architektury na Politechnice Gdańskiej, która od zawsze kochała kreatywność, ceniła dobre rzemiosło i przywiązywała dużą wagę do detali. Pasję do projektowania mody odkryła w sobie stosunkowo niedawno - pierwszą maszynę do szycia kupiła w 2020 roku, a trzy lata później zdecydowała się założyć własną markę odzieżową. Ta młodziutka marka wierzy w minimalizm. Ponadczasowe kroje i paleta barw zdecydowanie wykraczają tu poza chwilową modę. Inspirując się tradycyjnym japońskim stylem oddaje indywidualność i elegancję. Odzież HIKKI projektowana jest tak, aby zapewnić komfort ruchu podczas noszenia, a luźne kroje gwarantują zrelaksowaną sylwetkę.

-W HIKKI całym sercem wyznajemy filozofię „mniej znaczy więcej”, wierząc, że prostota jest największym wyrafinowaniem. Nasza kolekcja to świadectwo siły dobrze wykonanego projektu - mówi Katarzyna Wilanowska, założycielka marki. - Każdy element jest skrupulatnie tworzony, aby przetrwać próbę czasu, zarówno pod względem stylu, jak i trwałości materiałów. Przykładamy olbrzymią wagę do tkanin, z których szyjemy naszą odzież. Używamy tylko materiałów pochodzenia naturalnego, które są najlepsze dla ciała, ale również dobre dla naszej planety. Jesteśmy dumni z naszego modelu biznesowego w mikroskali, który pozwala nam produkować ograniczone ilości każdego projektu. Ta ekskluzywność gwarantuje, że nosząc HIKKI, nosisz wyjątkowe dzieło sztuki - dodaje.

Zrównoważony rozwój jest jedną z podstawowych wartości w HIKKI. Prawdziwy luksus wykracza tutaj poza estetykę, a co więcej - obejmuje odpowiedzialne wybory, które przynoszą korzyści naszej planecie. Zaangażowanie w zrównoważoną modę zaczyna się od materiałów, których używa. Wszystkie ubrania są z dumą szyte w Polsce. Marka współpracuje z wykwalifikowanymi rzemieślnikami, którzy podzielają zaangażowanie w jakość i dbałość o szczegóły. Dzięki temu wspiera lokalną gospodarkę, ale też zachowuje ścisłą kontrolę jakości w całym procesie produkcji.

- Inspirujemy kobiety do stworzenia eleganckiej garderoby, która opowie ich wyjątkowe historie. Nasza starannie wyselekcjonowana kolekcja oferuje harmonijne połączenie klasycznych i współczesnych elementów, pozwalając wyrazić osobisty styl z wyrafinowaniem i wdziękiem - podkreśla Katarzyna Wilanowska.