Studio1

Coś dla fanów muzyki w stylu disco, house’u, lat 80., 90. i dwutysięcznych, a także R&B, funku oraz Gorączki Sobotniej Nocy. W samym centrum Gdańska na Starym Mieście otworzył się klub nocny z cocktail barem, a w nim szeroki wybór autorskich drinków. To istne szaleństwo, które przenosi klub na skrzydłach muzycznej nostalgii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a różnorodność gatunków sprawia, że propozycja jest atrakcyjna niezależnie od wieku.

Stągiewna 1, Gdańsk

Yatta Sushi

Ten lokal znany był chyba każdemu bywalcowi Sopotu. Jednak niedawno postanowiła przenieść się do Gdańska, gdzie podbija kubki smakowe tutejszych mieszkańców. Tak jak dawniej to miejsce przykuwa uwagę swoim wnętrzem, utrzymanym w ciemnych barwach i neonach. Smakoszy jednak bardziej zainteresuje karta – a w niej szeroki wybór sushi, ramenów, pierożków gyoza czy wielkich zestawów przekąsek dla grupy przyjaciół. Jest pysznie!

Brzozowa 15/2, Gdańsk

Piwo na Piwnej

Brzmi jak obowiązkowy przystanek? Piwo na Piwnej to nowy multitap, który mieści się w budynku hotelu Hampton by Hilton przy ul. Piwnej. Do dyspozycji gości oddano dwie sale, jedną czerwoną, drugą zieloną - obie natomiast zachwycają oryginalnym wystrojem z elementami dekoracji ledowych, tworząc niesztampową atmosferę. Znajdziemy tu szeroki wybór kranów z różnymi piwami rzemieślniczymi zarówno od regionalnych, jak i międzynarodowych producentów, a w nich między innymi: Cieszyn Pilsner, Kwas Beta, Milkołak czy Master Blend. Oprócz tego można skorzystać z gier planszowych, które staną się idealną atrakcją każdego przyjacielskiego wyjścia.

Piwna 22/26, Gdańsk

Rednek

Ten lokal to, kolejny po miejscówce na Śródmieściu i Morenie, bar z kanapkami z szarpaną wołowiną i wieprzowiną oraz domowymi zapiekankami. Powstawanie nowych miejsc wiąże się z miłością gdańszczan do tego typu potraw, tym razem trafiło na Jasień. A co znajdziemy w menu? W dzień burgery i zapiekanki z soczystym #pulledpork, wieczorami (i nie tylko) szeroki wybór kraftowego piwa. Rednek karmi również w wersji wege – a jeśli ktoś wzdycha do długich bagietek, niech pokusi się o zapieksę z kopcem pieczarek!

Jabłoniowa 21/2, Gdańsk