Sama zbiera kwiaty, które następnie suszy, by finalnie uwiecznić je w unikatowej biżuterii. Kwiatek Lasu, bo tak nazywa się marka, pod którą działa Ewelina Dośpiał, to niezależna i nowatorska marka hand-made, która dosłownie daje naturze drugie życie.

Kwiatek Lasu to autorska, trójmiejska marka specjalizująca się głównie w biżuterii z żywicy z prawdziwymi suszonymi kwiatkami w środku. Ręcznie robione pełne pasji i serca naszyjniki, kolczyki, pierścionki i bransoletki z żywicy inspirowane są naturą i zawsze cechuje je kwiecisty motyw.

- Od dziecka jestem związana z otaczającą mnie naturą. Uwielbiam kwiaty w każdej postaci. Pomimo wypróbowania swoich sił w przeróżnych rodzajach biżuterii, to właśnie praca z prawdziwymi kwiatami sprawia mi największa przyjemność - mówi Ewelina Dośpiał, właścicielka marki.

Kwiaty, które zatapia w swojej biżuterii zbiera własnoręcznie, suszy i dopiero potem poddaje procesowi uwiecznienia w biżuterii. Zatopić w żywicy można przeróżne kwiaty, jak chociażby: niezapominajki, werbeny, gipsówki, róże, dzika marchew, wrzosy, stokrotki, chabry, hortensje, paprotki, krwawniki, bluszcz, bratki i wiele więcej. Jak wygląda sam proces produkcji takiej biżuterii?

- Ciężko jednoznacznie określić, ile może trwać wykonanie pojedynczego egzemplarzu biżuterii. Kwiaty po zebraniu najczęściej suszę w praskach, układając je pęsetą. Jest to najbardziej czasochłonna część całego procesu. Biżuteria powstaje w moim małym pokoju w mieszkaniu, gdzie zawsze towarzyszą mi moje dwa psiaki. Zdarza się nawet, że zabieram je ze sobą na targi hand-made - podkreśla Ewelina Dośpiał.

Fantastyczną informacją jest też to, że można tu wykonać również biżuterię spersonalizowaną, specjalnie na życzenie klienta. Jest to doskonała okazja, by uwiecznić ważną dla siebie naturalną pamiątkę.

- Często panny młode dostarczają mi swoje bukiety ślubne, chcąc uwiecznić część ceremonii w zestawie biżuterii. Niektórzy wysyłają czterolistną koniczynę, którą znaleźli z ważną dla nich osobą. Zdarza mi się również otrzymywać inne drobne przedmioty takie jak bursztyny, piasek czy muszelki z Morza Bałtyckiego. Wszystkie kwiatki zatopione w żywicy mogą zachować swoje piękno na wieczność, dlatego z wielką dumą mogę powiedzieć, iż daję naturze drugie życie - wspomina Ewelina.

Marka Kwiatek Lasu często spotykana jest w charakterze wystawcy na renomowanych targach rękodzieła i biżuterii.