Można się zdziwić, jak wiele informacji zapisanych jest w naszych włosach. Nadmierne wypadanie, łupież, osłabione i suche włosy – to najczęstsze problemy, z którymi się borykamy. Pod lupę (dosłownie i w przenośni) biorą je trycholodzy, do których zgłasza się coraz więcej pacjentów. Trychologia to prężnie rozwijająca się, innowacyjna dziedzina, która zyskuje na popularności, bo przynosi widoczne efekty.

Zacznijmy od początku. Trychologia to dziedzina nauki, z pogranicza medycyny i kosmetologii, która skupia się na badaniu kondycji ludzkich włosów oraz skóry głowy. Od kilku lat prężnie się rozwija oferując profesjonalne podejście i diagnozę. Zyskuje coraz większą popularność, ponieważ proponuje specjalistyczne rozwiązania i efekty, które mówią same za siebie.

Trycholog natomiast to specjalista, do którego warto wybrać się z każdym problemem dotyczącym skóry głowy, jak i włosów. Przeprowadzi on wywiad i badania, na podstawie których zdiagnozuje czy borykamy się z typowymi chorobami: łupieżem, łysieniem, łojotokiem, atopowym zapaleniem skóry, niedoborami minerałów, problemami hormonalnymi czy jeszcze innym schorzeniem.

Czego można dowiedzieć się z włosa?

We włosach jest zapisane wiele informacji dotyczących naszego organizmu i stanu zdrowia. Dokładną strukturę włosa i ewentualne problemy zdrowotne sprawdza się za pomocą trichoskopu. To urządzenie, które - w zależności od etapu badania – powiększa włos od 60 do 1000 razy umożliwiając tym samym ocenę nowych oraz starych włosów. Informacje zebrane za pomocą urządzenia pomagają stwierdzić, z jakimi problemami boryka się organizm. Są to m.in. schorzenia tarczycy, czy wahania hormonalne. Poza tym często można wykryć anemię lub nieodpowiednio zbilansowaną dietę, jak również problemy z jelitami, bądź cukrzycę. Inną grupę chorób stanowią te bezpośrednio zaobserwowane na skórze głowy, jak: łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry. Warto wykonać również analizę pierwiastkową włosa, która pozwoli nam określić ilość mikro- i makroelementów w organizmie. Niedobory minerałów są powodem takich dolegliwości jak: bóle głowy, kołatanie serca, bóle mięśni, stany depresyjne, problemy metaboliczne oraz różne stany alergiczne.

Koniec z wypadaniem włosów

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, jest wypadanie włosów. Gabinet trychologiczny jest miejscem, w którym można się zdiagnozować jak i dostać konkretną pomoc w formie zabiegów pozwalających wyeliminować przyczynę. Często problemu nie da się rozwiązać na jednej wizycie, a potrzebna jest seria zabiegów i odpowiednia pielęgnacja. Warto zaufać specjalistom, żeby móc cieszyć się piękną fryzurą i zdrową skórą głowy.

Dziedziny medycyny czy kosmetologii, które wydają się nam dzisiaj obce, za jakiś czas staną się zupełnie normalne. Trychologia zyskuje na popularności, bo klienci są zadowoleni z efektów. Dogłębne zbadanie włosów pozwala na dobranie odpowiedniej na dany problem terapii, a tym samym osiągnięcie założonych efektów. To możliwości, które nam daje rozwój nauki. Warto z nich korzystać dla naszego zdrowia i lepszego samopoczucia.

Polecane adresy:

Hairmitage Gdynia
ul. A. Rybickiego 2/U2 Gdynia

Klinika Gorszewska
Al. Zwycięstwa 201/3, Gdynia

Babiana Kosmetologia Genokosmetyka
ul. Hynka 6/9, Gdańsk Zaspa

Hair Clinic PRIVÉ
ul. Rajska 1/5, Gdańsk