Nowe miejsca

Bakcyl Atelier

Na mapie Trójmiasta pojawiło się nowe miejsce, które słynąć chce z artystycznego zacięcia. Bakcyl Atelier, bo o nim mowa, to galeria sztuki i rękodzieła, a także retro sklep z meblami. Za tym wszystkim stoją dwie wyjątkowe osoby. Jednak za tym miejscem ma stać coś więcej niż tylko handel – ma to być punkt spotkań środowiska artystycznego.

Bakcyl Atelier to retro sklep z meblami, mini galeria sztuki i rękodzieła stworzone przez Anię i Nikitę. Miłość i wspólna pasja połą- czyła ich i natchnęła do stworzenia Bakcyla. W naprawdę zawrotnym tempie, co ogólnie cieszy się poparciem i radością ze strony okolicznych mieszkańców, budują oni na- prawdę serdeczne stosunki od pierwszego dnia wprowadzania zmian na ul. Haffnera 41 w Sopocie.

Ich główne motto to „złap bakcyla!”. I ludzie go powoli łapią! Atelier ma już swoich stałych bywalców, którzy wpadają po sąsiedzku re- gularnie do galerii. Dlatego Bakcyl Atelier to coś więcej niż sklep vintage. To społeczna idea promowania nowego myślenia o desi- gnie - jednoczesne dawanie nowego życia meblom i dodatkom do wnętrz, ale również zaangażowanie lokalnej społeczności nawarsztatach ze sztuki i rzemiosła. Ważne jest także budowanie nowych relacji po- przez wspólną kreatywną twórczość w mi- łej atmosferze oraz nadanie nowego sensu miastu i zaprojektowanie czasu spędzanego w nim w sposób inny niż dotychczas.

Pierwsze łączenie środowiska artystycznego we wspólnym duchu i działaniu odbyło się w sobotę 23 lipca, kolejne natomiast będzie organizowane według grafiku. Ich tematyka dotyczy tworzenia abażurów, rzeźb, bran- soletek, malarstwa, rysunku, sitodruku, rę- kodzieła. Wszystkie informacje o bieżących wydarzeniach dostępne są na Facebooku oraz Instagramie Bakcyl Atelier. Sklep oraz warsztaty organizowane będą na razie dzia- łać sezonowo do 30 września pod adresem Haffnera 41, a co będzie później, pozostaje tajemnicą.

 

ul. Haffnera 41, Sopot | bakcylatelier@gmail.com

facebook, instagram  /bakcyl_atelier