Przeszczep tłuszczu

Dlaczego stał się modny?

Dla jednych kontrowersyjna, a dla innych jedna z najbardziej naturalnych metod poprawy naszego wyglądu. Przeszczep tłuszczu, bo o nim mowa, to zabieg zyskujący coraz większą popularność. Stosowany zarówno w celach estetycznych, jak również do korekty wad lub miejsc pourazowych. Przeszczep tłuszczu zyskuje coraz więcej zwolenników. Sprawdźcie, co warto o nim wiedzieć i jak może pomóc wam w poprawie wyglądu.

Przeszczep tłuszczu, zwany jest również lipofilligiem. Polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej z jednej partii ciała, w której występuje jej nadmiar (np. brzucha lub ud), a następnie wprowadzeniu odpowiednio spreparowanych komórek tłuszczowych w inny obszar, wymagający skorygowania. Niskie ryzyko powikłań, wysoka skuteczność i bazowanie na naturalnym materiale, sprawiło, że coraz więcej osób poddaje się temu zabiegowi.

Tę metodę możemy stosować, żeby poprawić między innymi wygląd twarzy: redukcja zmarszczek, walka z opadającą skórą, zapadniętymi policzkami, usuwanie blizn, redukcja asymetrii twarzy, korekcja kształtu ust i ich powiększanie. W odróżnieniu od innych znanych zabiegów, tutaj przeszczepiamy własne tkanki, będące naturalnym wypełnieniem.

Przeszczep tłuszczu, to nie tylko zabiegi na twarz. To również możliwość powiększania biustu, odbudowa tkanek po usunięciu implantów, czy rekonstrukcja piersi po mastektomii. Lipotransfer może się odbyć również na inne części ciała, gdzie mamy blizny, deformacje lub braki pourazowe. Często stosowany jest również do modelowania sylwetki, dłoni, pośladków, czy okolic intymnych.

Zabieg jest bezpieczny, nawet dla alergików. Nasza tkanka tłuszczowa, to naturalny wypełniacz, a zawarte w przeszczepionej tkance żywe komórki macierzyste o właściwościach regeneracyjnych, sprawiają, że uzyskujemy efekt wypełnionej i odmłodzonej skóry. Efekt widoczny jest od razu, ale dopiero po 7-10 dniach, gdy zniknie opuchlizna, możemy w pełni go ocenić. Rezultaty lipofillingu są stałe i utrzymują się przez wiele lat. Czasami zdarza się, że tłuszcz jest wchłaniany przez organizm, wtedy po pewnym czasie, należy powtórzyć procedurę.

Przed każdym zabiegiem musimy wybrać się na konsultację lekarską, żeby wykonać niezbędne bania i wykluczyć choroby, które są przeciwwskazaniem do wykonania lipotransferu. Należą do nich między innymi: cukrzyca, nadciśnienie, ciąża, miesiączka, choroby nowotworowe, choroby serca, stany zapalne. Ponadto minimum dwa tygodnie przez zabiegiem należy zaprzestać palenia tytoniu.

Dlaczego przeszczep tłuszczu jest coraz chętniej stosowany? Dużą zaletą lipofillingu jest możliwość wypełnienia wielu obszarów w bezpieczny sposób. Jest to obiecujące rozwiązanie dla osób poszukujących efektywnych zabiegów odmładzających i korygujących, które jednocześnie chcą ograniczyć ryzyko powikłań.

Polecane adresy:

Klinika Dr Rusin
ul. Juliana Ejsmonda 2, Gdynia

Medissima
ul. Dębinki 7a/1, Gdańsk Wrzeszcz

Medycyna Estetyczna Dr Pernak
Aleja Grunwaldzka 549/1, Gdańsk