No i mamy lato. Jeden z najlepszych okresów w roku, który kojarzy się nie tylko z ciepłem, ale większym luzem, relaksem i wakacjami. W Trójmieście oznacza jeszcze jedno – eksplozję wydarzeń. Powodów jest wiele. To, że mieszkamy w najlepszej metropolii w Polsce, pełnej kreatywnych ludzi to oczywiste. Być może podobnie myślą także mieszkańcy innych regionów, bo znaczna część lawiny wydarzeń jaka rusza od początku czerwca organizowana jest właśnie przez osoby i firmy spoza Trójmiasta, głównie z Warszawy. Widząc co roku tą koncentrację dochodzę do wniosku, że warszawskie firmy i agencje mają chyba wpisane w swoje roczne plany obowiązkowy punkt – minimum jedna impreza w Trójmieście. A jak do tego dodamy ruch turystyczny, gdzie Pomorskie to jedna z najlepszych destynacji to mamy pełny obrazek lata w Trójmieście.

Staramy się uczestniczyć w jak największej liczbie wydarzeń, wspierać je, zapowiadać i relacjonować, ale mam wrażenie, że ich liczba stała się tak duża, że żadna redakcja nie jest już w stanie ich ogarnąć. Taka to rzeczywistość dziennikarska, gdy redakcje w wielu miejscach Polski mają tzw. sezon ogórkowy – my nie nadążamy. Są i minusy tej sytuacji – ciężko zaplanować urlop gdy tyle się dzieje, dlatego pewnie nigdy nie planuję go ani w lipcu, ani sierpniu, a nawet wrześniu – kiedy to następuje kolejny szczyt wydarzeniowy.

Poza takim drobiazgiem jak brak urlopu to oczywiście powód do radości, bo lepsza jest klęska urodzaju niż pustka. Za każdym razem gdy moi znajomi i przyjaciele z innych części Polski zaczynają letnią wędrówkę do Trójmiasta i okolic, a co za tym idzie padają pytania – gdzie pójść, co zobaczyć, to muszę sporo się nagimnastykować co polecić im w danym czasie. Czasem mówię, że powinni zarezerwować sobie przynajmniej
2 tygodnie, by jako tako ogarnąć najciekawsze miejsca.

Atrakcyjność Trójmiasta to niewątpliwie jeden z powodów, który zdecydował o tym, że teksty jakie czytacie w Prestiżu będą też dostępne w Onecie. A tym samym będą też docierać do mieszkańców Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i setek innych miast w Polsce. Przyjęliśmy zaproszenie do współpracy od tego największego polskiego portalu, doceniając jego jakość i pozycję. To samo w drugą stronę – doceniono jakość i unikalność naszych treści. O współpracy przeczytacie w tym wydaniu Prestiżu.

Życzę Wam udanej lektury i mnóstwa fajnych wrażeń w te wakacje.